Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám a kiságyába?

Hogy szoktathatnám a kiságyába?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a fiam. Kezdetektől nehezen aludt el este és napközben is. Egy megoldást találtunk a férjemmel a babakocsiztatást, még bent a házban is. De most már lassan két hete próbálom visszaszoktatni a kiságyába, már egész jól haladok. Sem a ringatást sem a cumit nem szereti, úgyhogy fehérzajt kapcsolok. Már el is altatja magát kb 10 perc alatt.

Viszont napközben ott nem tud mélyen aludni, 20-30 perc után felkel és nem sikerül visszaaltatnom.

Hogy tudok neki segíteni, hogy meghosszabbodjanak az alvásciklusok?



2022. márc. 9. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél jobban próbálj besötétíteni. Nálunk az vált be. Azóta nappal sokkal jobban alszik.
2022. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsiban mennyit alszik ? Sokkal többet ?
2022. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem most 4 hónapos, szintén 3 hónapos kora körül kezdődött, hogy nap közben 20-30 perceket aludt.

Sokkal hosszabban most sem alszik, úgyhogy arra szoktunk rá, hogy aludhat a babakocsiban is, nem erőltetem a kiságyat délután.

Ezen kívül próbálom minél inkább lefárasztani (folyamatos beszéd, éneklés, magyarázás, játékok, könyvek) mert hosszas koncentrálás után az alvása is hosszabb.

2022. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: Besötétítek napközben is neki.


2: Babakocsiban többet azért, kb 40-60 perc, de nagy baba és kezdi kinőni, örökké nem lehet benne :D


3: Hmm.. akkor lehet, hogy nem is ezekkel van gond, hanem már ő sem igényel olyan hosszú alvásokat, inkább többször kevesebbet azt vettem észre.


Köszi a válaszokat!

2022. márc. 9. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
A fiam a babakocsiban aludt még másfél évesen is.A második gyerekkel ügyesebb voltam,eszembe nem jutott babakocsiba tenni,bent a házban.Utálta is,még kint is😅Másfél éves volt mikor eladtam,mert sose ült bele.Minden gyerek más.Ha ő babakocsiban szeret aludni,aludjon ott.Nincs ezzel semmi baj.
2022. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem h a kocsiban mennyit mert ha sokkal többet akkor nem elég neki a kisagyban a 30 perc. Amugy ilyen idős korában az én babám is sűrűn keveset aludt. 1-1,5 óra ebrenlet 20-40perc alvás
2022. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!