Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy baba előbb áll fel, mint mászik? Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Kapaszkodva feláll, mászni is próbál, de az még nem igazán megy neki. Ugye nem fog kimaradni a mászás, ha előbb állt fel?
2010. szept. 13. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 6,5 hósan felállt,úgy hogy fekvésből felhúzta magát!7,5 hósan tanult meg ülni és kúszni(egy napon),majd másnap elkezdett kapaszkodva menni!9 hós kora előtt 1 héttel kezdett mászni,magától,nem csináltunk ilyen gyakorlatokat!

Most azt csinálja,hogy amíg bír addig kapaszkodva járkál,már a fal mellett is,de ha elfogy a kapaszkodó akkor mászik a következőig!A 99 2m-es lakást már mindenhol bejárja,de kellett hozzá 2,5 hét,hoyg merjen mászva ilyen sokat menni!9,5 hós

2010. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is előbb állt fel a kisfiunk, mint mászott volna. Nekünk a doki azt mondta az sem vész, ha kihagyja. De végül csak a sorrendet cserélte fel. Sőt először leginkább, csak hátra felé haladt a mászással. :)
2010. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam pont 8 hónaposan egyszerre csinálta. A szoba közepén elmászott az ágyig, majd felállt. 1 hét mulva már kapaszkodva ment.
2010. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 és fél hónaposan állt fel, és csak kb. egy hónap múlva kezdett mászni. Addig kapaszkodva-oldalazva lépkedett, vagy kúszott (a kezével haladt, a lábát húzta maga után). Én is sokat agyaltam, hogy mi lesz, ha kimarad a mászás, mert az agyféltekék koordinációja, meg tanulási nehézségek meg minden borzalom, amit az ember összeolvas, aztán minden rendben volt. Ne aggódj, a mászás jóval összetettebb mozgás, mint a kapaszkodva felállás, majd ha eljön az ideje, akkor mászni fog.
2010. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónaposan ült, 7 hónaposan már kapaszkodva körbejárkált a kiságyban. 10 hónaposan ment önállóan. A kúszást totálisan kihagyta, mászni is igazából 8-10 hónapos kora körül mászott, de nagyon-nagyon keveset. Nekem pampogott a védőnő, hogy másznia kell, de könyörgöm, mit csináljak, rakjam deszka alá, hogy véletlenül se tudjon felállni? Végülis mindegyik mozgást magától tanulta meg, sosem volt semmire sem tanítgatva, és úgy voltam vele, hogy amit magától csinál, káros nem lehet.

Ma már 4 éves, teljesen egészséges nagylány. Semmilyen jelét nem látom (mentális fejlődésben sem) lemaradásnak, sőt!

2010. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. szept. 13. 15:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Én babám is hamarabb állt fel,mint mászott. Kb 3 hét eltéréssel,10 hónaposan.
2010. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 hónaposan felült a babakocsiban, 7 hós és már a kiságyban is. Kis híján feláll (már nem sok kell neki, csak még edz egy kicsit :)) Mászni még nem tud, négykézlábra sem nagyon áll, kúszni is csak hátrafelé.
2010. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. 6,5 hósan kezdett kúszni, 8,5 hósan felállt a kiságyban, de csak 11 hósan kezdett el mászni, aztán lassan elindult. De nálunk amiatt késett meg a mászás, mert sokáig féloldalasan kúszott.
2010. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-7,5 hónapos kora között tanult meg felállni, felülni és állásból is leülni. Szabályosan mászni csak 8 hónaposan kezdett, szóval nyugi!
2010. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!