Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket ehetek, ha...

Milyen ételeket ehetek, ha tejfehérje allergiás a kisbabám és szoptatok?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, miután a gyerekorvosnál voltunk, hogy a babám allergiás erre. Pici pöttyök vannak az arcán és száraz a bőre. Azt tudom, hogy tejet, joghurtot, sajtot és egyéb tejszármazékot tartalmazó ételeket nem ehetek... Aki ebben a helyzetben van, ő miket ehet? Kb. meddig kell tartani ezt a diétát? A szoptatás végéig ( szeretnék szoptatni olyan másfél- két éves korig, de így lehet nem fogok... 😕) ?


Ha arra kerülne sor, hogy áttérünk a tàpszerre, milyet adhatok majd neki és ezek mennyibe kerülnek?


Nagyon köszönöm a segítséget, tapasztalatokat!!!



#tejfehérje allergia #Ehető ételek szoptatás alatt #Tápszer...
2022. márc. 22. 13:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy három hónapos a picim.
2022. márc. 22. 13:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit amiben van tej, tejszármazék.

Innentről a szalámitól kezdve mindent végig kell bogarásznod. Olyan dolgokban is van amiről nem is gondolnál..

A növényi tejalapú dolgokat eheted, nekünk a kókusztejből készült dolgok beváltak/bejöttek.

2022. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 22. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tápszer lemaradt. Neocate lcp és a pregomintet ette a lányom.

A ht megkezdésekor sem szabad ennie rendes tejből készült ételeket, tartania kell a diétát.


Kórház válogatja, van ahol1 évesen terhelik (állítólag) nálunk 2 évesen terhelnek csak tejre, így addig diéta és növényi tejes dolgok.

2022. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még annyit javasolnék, hogy gyermek gasztroenterológiát keresd fel, ha tápszert íratnál.

Nem biztos, hogy a gyerekorvos feltudja írni pl a neocate tápszert 90% támogatásra, anélkül 10 e ft 400 g doboz..

2022. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmit amiben tejszàrmazék van


Mindennek meg kell nézni az összetételét.

A margarinnak is!!


Vannak lehetetlen ételek, amiben eszedbe sem jutna, hogy van.


Ha marad az érzékenysége, akkor úgyis meg kell tanulnod, és úgy fogsz főzni, mert neki sosem lehet.


Családban van felnőtt tejfehérjeallergiás, szoktam őket vendégül látni.

Ha belejössz, akkor nem bonyolult már..

2022. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tejfehérje allergiás vagyok. Mostantól minden ételnél az összetevőket át kell böngészned. Még a kenyérnél és a keksznél is. Szóval mindent nézz át. Egy idő után autómatikusan azt fogod levenni a polcról, amelyikben nincs. Szóval nem nehéz megtanulni. Tápszert ha kap kiegészítésnek, akkor csak tejmenteset kaphat. Ezt pedig csak feliratva lehet beszerezni. Hozzátáplálásnál is ugyanazokat eheti majd csak, mint amiket jelenleg te. A növényi tejtermékeket nézegesd. Elsőre borzalmas volt nekem, de kb 1-2 hónap után megszoktam. Jelenleg már a családi étkezések is így vannak teljesen. Étteremben evésnél utána kell kérdezni az ellegéneknek. Sok helyen a husokat tejbe áztatják vagy vajat használnak hozzá. A felvágottaknál ha jól rémlik a pick a kométa nem tartalmaz tejet (nem Magyarországon élek, de talán azok voltak a tejmentesek).
2022. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ugyanez... Most 6 hós, talán már múlik.


Tejpótlóból a Happy kókusz meg rizs a legjobb szerintem, az összes többi elég édes. De végig kell kóstolni.


Sajt, tejföl helyett Fino vegaföl, trapi, mozzamio. Tejföl helyett jobb az oetker creme vega, de próbáld ki, bírja-e a babád, szója van benne. Szójatej dettó (nálunk a szójatej nem jó, de minden más szójás nem okoz gondot).


Tejszínhab helyett a Schlagfix márkát keresd. Főzőtejszínnek jó bármelyik.


Érdemes azt is megpróbálni, hogy egy kicsi tejet bír-e a babád. A vaj nálunk mehet, és 5 hósan már a tejfölös pogácsát is bírta. A tejcsokinál meg egy kockától is pöttyös lett.


Az összetevőket meg bogarászni kell. Ha "nyomokban tartalmazhat", az nem baj, olyat ehetsz, legalábbis úgy tudom, hogy nem szokott bajt csinálni.

2022. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! 🙂
2022. márc. 22. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 Nagyon sok baba nem bírja azt sem, ha ,,nyomokban tartalmazhat”. Viszont az biztos, hogy tesztelgetni kell. Először azt, hogy ezeket eheti-e az anyuka. Utána pedig a vaj az még amit meg lehet próbálni.

Általában a szóját nem sok baba bírja. Szóval az megint nehéz, mert sok növényi tejtermék szóját tartalmaz. Nem könnyű, de megoldható.

2022. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!