Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez így normális?

Ez így normális?

Figyelt kérdés

5 hetes a kisbabám. Már nem fáj a hasa, kap espumisant, az beválik neki, ellenben nagyon sokat pukizik, de csak evés előtt. Kb 3 órát már kibír. Úgy szokott lenni hogy eszik, büfi, gyógyszer, nézelődés, alvás. És alvás közben pukizik, de rengeteget. Aztán felébred és éhes.


A másik fele a dolognak, hogy mamám sokat van itt, és ugye ő is hallja, és őszerinte nem is éhes még, hanem a hasa fáj, mert pukizik és akkor biztos fáj a hasa. Tényleg van összefüggés?


2022. márc. 23. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes vagy tápszeres? Én igény szerint szoptattam, tehát amikor éhségjelet adott, mellre tettem és hagytam komfortszopni is. Az éhségjeleket figyeld, szerintem nem kell x időt kibírnia egy ilyen kicsinek, bár a tápszeres táplálásban nem vagyok otthon.


A rengeteg puki teljesen oké, a bélgáztól fáj a hasa, annak valahol távoznia kell. Néha, ha hasra fordítottam, az enyém egész sortüzeket lőtt :D Úgy vártuk az apjával a pukikat hasfájós-időszakban, mint a megváltást, tornàztattuk, térden hempergettük, mindent bevetettünk, hogy meginduljanak. Sokszor a szoptatás indította be a bélmozgást és segített rajta, itt rögtön megbukik a 3 óránkénti szopi elve, nem fog fájni a hasa, ha ráeszik. Az anyatej 40-50 perc alatt emésztődik meg elvileg, tehát nagyon hamar. A lényeg, hogy pukizzon csak, amíg nem megy a hasa, nem bűzös a széklete, nem aggódnék.

2022. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

A távozó puki a legjobb. Attól jobb lesz neki a puffadas :)

Ha tapszert eszik akkor meg kell várni X időt de ha anyatejes akkor szoptasd. Én is igény szerint szoptattam az első 1-2 hónapban konkrétan a mellemen lógott azt hittem soha nem lesz vége. :D nem kell 3 óránként szopnia ez elavult nézet. Nem caak azért szopizik mert éhes . Te kellesz neki, önmeggUgtatast keres esetleg szomjas . Mi felnőttek is többször iszunk, eszünk mint 3 óra akkor egy ilyen kis csecsemotol miért várjuk el? :)

2022. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az espumisannak az a lényege hogy segíti a gázokat kiengedni, persze hogy pukizik.
2022. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az espumisan tényleg előhozza, szóval amíg szedi sajnos ez lesz :/ (Mi az infacollal voltunk így)


Egyébként tornáztasd jó sokat alvás előtt, hátha attól kevesebb puki marad bent :)

2022. márc. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!