Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő abban az esetben,...

Keresztelő abban az esetben, ha a szülők nem túl vallásosak?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten meg vagyunk keresztelve, de nem gyakoroljuk aktívan a vallást. Nem járunk rendszeresen istentiszteletre, nem tartjuk a hagyományokat, de ennek ellenére én hiszek Istenben, imádkozni is szoktam alkalmanként, nekem jelentene valamit, ha a gyerekünk is meg lenne keresztelve. A párom viszont tényleg nem túl vallásos, nem hisz az egészben. Így szerintetek képmutatás lenne a keresztelő?
2022. márc. 31. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te hiszel és így is nevelitek, hogy megismeri a vallást is akkor nem, főleg ha a keresztszülők is hívők. Nálunk nem volt kérdés, hogy nem lesz, mert egyikünk sem hívő, én ráadásul meg sem vggyok keresztelve. Nincs eltiltva a gyerek semmitől, ha ő úgydönt hogy hisz akkor bármikor megkeresztelkedhet majd. Ha te szeretnéd és hitben neveled akkor szerintem nem képmutatás. Nálunk az lett volna, mert nem hiszünk és templomban akkor voltunk amikor barát vagy rokon esküvőjére mentünk.
2022. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Ettől függetlenül ha szeretnéd, kereszteltesd meg.
2022. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!