Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos csak joghurtot eszik?!

13 hónapos csak joghurtot eszik?!

Figyelt kérdés

Sziasztok


Kislányom 13 hónapos és egy hete kezdte el, hogy csak a Yogolino babadessszertet eszi meg. Azt is van, hogy csak egy dobozzal.

Se azt, amit mi eszünk, se bébiételt, se darabosat…. Volt bárki hasonlóan? Mit csinláljak?



2022. ápr. 3. 11:04
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
76%
Semmi mást nem eszik egész nap? Egy falatot se? Tápszer, anyatej? Gyümölcslé? Tejital?
2022. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
27%
Ha kap, akkor miért ne enné meg? A te felelöséged lenne minél többféle ételt adni neki, ne kapjon minden nap csak joghurtot, föleg ne ilyen édes vackot
2022. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Semmit. Max 1-2 kanállal.

Szopizni már csak nagyon ritkán szopizik, és már nincs is nagyon benne tej emiatt. Most választotta le magát, úgy érzem.


Ma megevett tízóraira 2db pici babacsintát meg 1,5 yogolinot. Mással hiába kínáltam, miután már kiköpködte a babacsintát.

2022. ápr. 3. 11:43
 4/53 A kérdező kommentje:

2-es: múlt héten kapott először életében ilyet a mamájánál.

Az én felelősségem? Akkor ne egyen semmit? Ha nem kínálom előtte 5-6 dologgal, akkor semennyivel. A férjem is próbálkozik, vele sem eszik.


Jól esik, hogy kétsége van esve az ember és te az én felelősségemmel dobálózol, még egy kést belém szúrva. Gondolkozz kicsit.

2022. ápr. 3. 11:44
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
3. Hát ez így már nem is tűnik olyan kevésnek...
2022. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Oké, de amúgy nem eszik semmit.

Csináltam tegnap spagettit bababarát verzióban. Kiköpte. Megkínáltam a saját spagettinkből, azt is.


Próbáltam kenyeret-felvágottat-sajtot, az sem kellett neki. Baba virsli sem.

2022. ápr. 3. 11:50
 7/53 anonim ***** válasza:
31%

Ne csodálkozz, ha már most ilyen cukros szrokkal tömöd...az összetevők közt második a cukor...

Ne adj neki ilyeneket. Attól, hoyg a marketing babáknak ajánlja, nem való nekik. Ezért nem akar mást enni, mert rá van függve az édességre. Tegyél elé többféle ételt, hagyd, hogy válasszon belőle, de kerüld a cukros dolgokat. Együtt esztek? Vagy ő külön kap? Jó hatással van rájuk, ha a család együtt eszik. Így kedvet kapnak újdonságokat is megkóstolni.

2022. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
7: ha elolvastad volna a válaszaimat, akkor mindenre választ kapnál. Nem vagyok idióta, tudom, hogy nem neki való és NEM ÉN adtam neki.
2022. ápr. 3. 11:58
 9/53 anonim ***** válasza:
76%

Az enyémnek is volt hasonló időszaka kb.ennyi idős korában. Semmit nem evett meg, csak joghurtot. Esetleg egy-két szem sült krumplit. Plusz még reggel-este szoptattam, de az nem hiszem, hogy mennyiség volt.

Én egy idő után át tudtam verni azzal, hogy összeturmixolt gyümölcsöt töltöttem neki a joghurtos pohárba, azt megette.:)

Ja, és azoknak, akik szerint miért adtam neki joghurtot, elmondom, hogy naponta 1 alkalommal kapott. A többi étkezéskor mindig az aktuális kaját tettem elé, amit nem volt hajlandó a szájába venni. Tehát sokszor napi 1 pohár joghurt volt minden, ami a gyomrába került.

Talán pár hétig ment ez így, utána megint evett viszonylag normálisan.

2022. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
71%
13 hónaposan nem kell már babacsinta. Próbáld neki azt adni, amit a család eszik. Ami nem csípős, extra fűszeres, ehet szinte bármit egy éves kor felett. Lehet, hogy arra nyitottabb lenne.
2022. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!