Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostantól sokkal jobban oda...

Mostantól sokkal jobban oda kell figyelni?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám, és mostanában kezdte el szopizni az ujját. Viszont azóta már csak akkor sír ha tényleg komoly baj van. Néha hallom hogy nyöszörög, de mire odaérek, már vissza is alszik, ujjával a szájában. Ilyenkor hagyjam? Vagy vegyem fel álmában? Hogy alakul a stresszhormonszintje? Meg ilyenkor ha elkezd tényleg sírni, akkor nem mindig tudok azonnal menni, de nagyon rossz hallgatni ahogy torka szakadtából kiabál. Pedig legszívesebben azonnal ugranék.
2022. ápr. 13. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha visszaalszik fel ne vedd, fel ne ébreszd tök jó, ha megtanulja visszaaltatni, megnyugtatni magát.


Miért nem tudsz azonnal menni ha nagyon sír????

2022. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Alvó gyereket minek piszkálnál?

Mi olyan rendkívül fontos és halaszthatatlan, hogy nem lehet a síró gyerekhez odamenni miatta?

2022. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor hagyjam? Igen, hagyjad.

Vagy vegyem fel álmában? Dehogyis.

Hogy alakul a stresszhormonszintje?

Fogalmam sincs, de nem hiszem, hogy ez olyan fontos lenne.

2022. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem, ha "álmában csönget egy kicsit", de szépen visszaalszik, akkor nem kell aggódnod. A magas stresszhormonszint inkább az, mikor tényleg üvölt, kitartóan, de nem mégy oda, és végül feladja. Még az sem ez az eset, mikor a baba álmában felsikít, pl. hasfájás miatt (de utána alszik tovább békésen).


Ha stresszelsz, altathatod hordozókendőben. Nekem segített, úgy nem idegeskedtem ilyeneken.


(Hogy miért nem megy oda .. pl nem akar kiugrani a wc-ről. Normális.)

2022. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ébreszd. Nálunk ezt abbahagyta sajnos, pedig pár hétig csinálta, hogy felkelt, megtalálta az ujját, visszaaludt. Még örültünk is, hogy végre egyedül is visszaalszik. :D Aztán úgy döntött mégse. Most póló mánia van, felkel, és fognia kell a pólónkat, anélkül nem alszik vissza. Természetesen úgy nem jó ha csak adok neki egy pólót, annak rajtam kell lennie.


Ha csak álmában felsikit az nem sírni hagyás, az se ha épp sz.rás közben vagy és nem tudsz egyből menni.

2022. ápr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért amikor torkaszakadtából ordít, az már azt jelenti, hogy eltelt némi idő.

És hogy mindig épp egybeesik a wcn ülés a gyerek bajával, nem életszerű. A kérdésből az jön le, hogy ez többször, akár rendszeresen előfordul, hogy nem tud menni mikor kéne. Egy 2 hónapos mellett, ha nincs egy nagyobb gyerek, akkor nem tudom elképzelni, hogy mi lehet fontosabb annál, hogy azonnal menjek? De lehet az én készülékemben van a hiba és tényleg ezer millió oka lehet hogy nem megyek oda...

Persze, ne rendelje alá az anya a saját igényeit a gyerekének, de ez talán nem az első évre kéne hogy vonatkozzon. Pl 2 éves a lányom, tegnap este elmentem edzeni és ő nem szerette volna, azt szerette volna ha én altatom. Így sírva hagytam itthon apáva. De 2 hónaposan még minden igényét előbbre valónak gondoltam a sajátomnál.


Egyébként ha visszaalszik, akkor nincs teendő.

2022. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
#6, az én gyerekem rendszeresen torka szakadtából ordítva ébredt, random időpontokban, előjel nélkül. Rendszeresen volt olyan, hogy nem azonnal, csak 3-5 perc múlva értem oda hozzá, mert le kellett tenni, ami a kezemben volt, kezet mosni stb.
2022. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!