Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ehet cukrot egy...

Miért nem ehet cukrot egy gyerek ??

Figyelt kérdés
Mármint önmagában értem én hogy nem egészséges. De akkor a nagyszülők többsége miért tömi tele a gyerekeket édességgel? Én sem szeretnék a gyerekemnek édességet adni. De sunyiba innen onnan kap. Mennyi az a mennyiség ami még "normális " ? De ha a nagyszülők tele tömik a gyerekeket édességgel valószínű hogy ők is adtak a gyerekeiknek annó.. gondolván nekik sem lett bajuk.. (gondolom én.. nem.biztos hogy így van) Szólni egyértelműen nem lehet mert akkor megy a sértődés, és " már csak azért is " ...
2022. ápr. 17. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk, mert kirohadnak a gyerek fogai
2022. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez a fog téma pont, hogy genetika. Persze biztos nem árt megmosni. Mi a gyerekeknek a kezdetektől becsületesen mossuk, mégis romlékonyak. A tesóm meg egy nagyon durván hátrányos helyzetű suliban dolgozik, ahol még fürdeni is ritkán szoktak, nemhogy fogat mosni és meséli, hogy a nagy többségnek nincs baj a fogával. Pedig ott aztán kólától kezdve minden van.
2022. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

1! Ez hülyeség. Az én lányom szereti az édességeket. Kap is minden nap.


Most voltunk fogászati ellenőrzésen. Minden foga ép!


6 éves. A titok: meg kell neki mosni minden este! Normális fogkefe,normális fogkrém.

2022. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

A cukorhàztartasunknak tesz rosszat. Egy pici hasnyàlmirigy hamar kimerül, ha hirtelen rengeteg inzulint kell termelnie. Aztàn az inzulincsùcstùl leesik a gyerek vércukra, van amelyim akkor tombol. Egyre gyakrabban kapnak gyerekek 2-es tìpusù cukorbetegsèget, ami règen az öregek betegsège volt.

A finomìtott cukor addiktìv, mint a drog. Utàna a termèszetes ìz màr nem elèg.

Ha tele lesz a gyomra üres kalòriàkkal, akkor nem marad hely a vitamin- àsvànyi anyag- ès rostdùs èteleknek. Lehet valaki egyszerre kövèr, ès közben èhezik is, mert nem jutott viaminokhoz. A rostszegèny étrend a beleket terheli meg.

2022. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
ha a nagyszulok a szep szobol nem ertenek, akkor nem kapjak meg az unokat a felugyeleted nelkul
2022. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Mert ártalmas a felnőttnek is.


A gyerekeknek érdemes minnél később adni( èn sem vettem szigorúan)


Másrészt a cukor megdobja nekik a vércukrukat nagyon.. majd túlpörögnek

2022. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan ehetnek, csak módjával. Volt olyan osztálytársam anno, hogy otthon semmi édeset nem kaptak soha, ha el mentek valahova, ott meg pofátlanul tömték magukba az édességet.
2022. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Ehet, csak jobban jár, ha nem eszik finomított cukrot.

Szénhidrátra szükségük van a normális idegrendszeri fejlődéshez, de az ételek 90 %-a hozzáadott cukor nélkül is bőven tartalmaz elegendő ch-t ehhez.

2022. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
82%

Őszintén én a magam oldalát is figyelem...

Ha egy nap cukros lötyit is iszik a gyerek, és még lecsúszik egy kis süti, keksz, édesség, az esténk szörnyű.

Túlpörög, de fáradt közben már. Nyűgös lesz, de lehetetlen letenni aludni.

2022. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A gyerekem 10 hónapos . És aki tömi édességgel.. hiába szólok
2022. ápr. 17. 18:24
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!