Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 - 1,5 éves babátoknak mi a...

1 - 1,5 éves babátoknak mi a kedvenc ebédje? Leírnátok a pontos receptet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy konyhatündér, és nem igazán tudom mit főzzek a babámnak. Kipróbált, bevált recepteket keresek.

Már mindent eszünk :)


2010. szept. 16. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Amit imád.


BAKONYI CSIRKEPECSENYE


csirkehusit felvágok kicsire olajon fokhagymával sóval megpiritom és csirkehúslevessel megpárolom hogy puha legyen aztán pirosra sütöm.

egy kis gombát - 15 dekányit felvágok és egy kis fej v. hagymát megfuttatok olajon aztán félrehúzom pirospaprikát szórok rá és mehet a gomba sózom borsozom hagyom hogy fedő alatt levet eresszen és főzőtejszinnel nyakon öntöm felforralom és belekeverem a husit


kifőtt spagettivel, pennével v. párolt rizzsel isteni


- VAN AKI NEM AD GOMBÁT MÁSFÉL ÉVES KOR ALATT ILYENKOR MÁS ZÖLDSÉGGEL PL. BROKKOLI IS HELYETTESITHETŐ.


JÓ ÉTVÁGYAT! KB FÉL ÓRA ALATT MEGVAN

2010. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. spenótot főzök tejföllel behabarva és sok fokhagymával ízesítve. tálaláskor sajtot reszelek rá

2. spagetti, makaróni, kiskagyló - bármilyen tésztaféle nyerő nála, akármyilen öntet jöhet rá. imádja ha borsó és kukorica is van benne.

3. húsleves csigatésztával

4. sárgaborsó- és zöldborsófőzelék, előbbi füstüs ízzel+ sült virslivel, utóbbi enyhén cukrosan és petrezselyemmel

2010. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Krumplifőzelék: meghámozol 6 közepes méretű krumplit, meg egy közepes vöröshagymát. Krumplit viszonylag picire kockázod. Hagymát kevés olajon olyan fonnyadtra dinszteled, leveszed a tűzről, teszel rá két kávéskanál pirospaprikát, összekevered, beleburítod a krumplit, vissza a tűzre, átkevered, és felengeded annyi vízzel, hogy ellepje. Közben meghámozol egy paradicsomt, meg kicsumázol egy paprikát, és amikor már valamennyire megftt a krumpli, úgy egészben beledobod őket. Aztán, fogsz egy nagydobzos tejfölt, kb. 2 decis főzőtejszínt, összekevered őket, és keversz bele 3 púpos evőkanál lisztet is. Ha a krumpli már jó, a paprikát, meg a paradicsomot kidobod, a jelenleg még krumplileves levéből veszel ki több kanállal, bele a tejfölös/tejszínes/lisztes trutyiba, hogy kicsit lazuljon, meg átvegye valamennyire a lé hőfokát, aztán szűrőn át szép lassan beleöntöd a "levesbe", aztán főzőkanállal kevergeted, amíg be nem sűrűsödik. És kész is. Ja, azt elfelejtettem, hogy sózz természetesen kicsit, mikor a krumplira vizet engedtél. Kislányomnak szoktam adni hozzá kis csirkemellet, vagy fasírtgolyót stb.
2010. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Borjuragu hagymas paradicsomszoszban, krumplival vagy tesztaval:

Fel fej hagymat megdinsztelsz, hozzaontod a paradicsomszoszt (de jo minosegu legyen, en Barilla-t hasznalok, vagy hazi keszitesut). Ezt osszekevered, majd belerakod a daralt borjuhust, ami lehetoleg sovany legyen. Nem erdemes 1 adagot csinalni, mert ahhoz nagyon keves husi kell. Ha ez is megvan, akkor vagy 40 percen keresztul (akar 1 oran keresztul) lassu langon rotyogtatod. Neha megkevered, es ennyi. Fozol hozza krumplit, amit aztan osszetorsz, vagy felkockazol. Jo hozza a fott teszta is, en fusillit szoktam hasznalni, mert azon megtapad a husi is.

En altalaban a fel fej hagymahoz nagyjabol 30dkg husit, es masfel-2 uveg paradcsomszoszt teszek, mert igy nekunk is jut belole, de ha megsem ezt ennenk, akkor berakom a melyhutobe, amit barmikor eloranthatok. A fiam nagyjabol 14 honapos kora ota eszi ezt es imadja, nalunk ez a Joker kaja.

2010. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Spenotos tészta


1 dl olajon 1 nagy apróra vágott hagymát, 3 gerezd fokhagymát megsütök, majd ráteszem a fél kilós mirelit spenoto fagyosan, 2 dl vízzel felöntöm lefedem, Kis lángon néha megkavarom míg felenged, majd sózom borsozon és bele öntöm egy tasak knorr sajtszószt, ezzel főzöm 10 percet, majd örök bele egy zacskós oké tejszínt, ezzel is ösdzefőzöm 5 percet, és kész is!

Közben kifőzöl egy csomag penne tésztát, leszűröd, ösdzekevered a spenottal, tepsibe

öntöd, sajtot reszelsz rá, sütőben 15 perc alatt ráolvad a sajt.

Nagyon finom, imádja a gyerek, saját maga tömi kézzel a szájába, és férjem kedvence is ez lett!

Hamar kész van, nincs sok gondd vele!


Másik kedvenc a paradicsomos gombóc

odarakok főni egy fazékban vizet, közben 1 kg darálthúst tálba öntöm, teszek bele 1 pohár 2 dl rizst, 1 evőkanál vegetát, kiskanál paprikát, fél mokkáskanálnyi borst, 1 tojást, összegyúrom, és tojásnyi gombócokat a

forró vízbe domob, annyi víz legyen hogy gombócokat bőven ellepje.

2 Kis paradicsom konzervet teszek a vízbe valamint 2 tv- paprikát belekarikázok, főzöm háromnegyed órát Kis lángon, teszek a vizébe is 1 evőkanál vegetát, Kis borst. Utánna fél fél deci olajat egy Kis lábasban megmelegítem, teszek bele kiskanál pirospaprikát gyorsan 3 evőkanàl lisztet hogy le ne égjrn a paprika, rottyan kettőt közben folyton kavargatom, és ráöntöm a gombócos lére ami fő, és még ezzel is

hagyom összefőni 10 percet.

2010. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Húú de jók ezek a receptek :-)
2010. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Meg is éheztem ahogy olvasom őket :)

Várom a továbbiakat is!

2010. szept. 16. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Paradicsomos-halas tészta: olajon picit megfuttatok pár gerezd aprított fokhagymát, rádobok egy konzerves aprított paradicsomot (vagy 3 db nagyon lédús, leforrázott-meghámozott-felaprított paradicsomot), két konzerves rio mare tonhalat, pici vegetával, petrezselyemmel és bazsalikommal ízesítem, majd hozzárakok egy natúr tömlős sajtot, összeforralom, és főtt spagetti vagy penne tésztával adom. Lehet még egy kis parmezánt is szórni a tetejére.

Cukkinis-paradicsomos-húsos tészta: olajon lepirítok egy fej hagymát, rádobok a darált húst, és fehéredésig hagyom fedő alatt. Adok hozzá két cukkinit felkarikázva, oregánóval, bazsalikommal és egy gerezd aprított fokhagymával ízesítem, majd házi paradicsomlével felöntöm (de szintén lehet lédús aprított paradicsommal csinálni). Összeforralom, és szintén penne vagy spagetti tésztával, reszelt sajttal a tetején tálalom.

2010. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ízlett neki a tegnapi brassói.Csíkozott csirkemellet előző nap picit besóztam,olajjal meglocsoltam.Másnap csak egy kis fokhagymát nyomtam hozzá.Kicsit az olajon pirítottam,majd vizet öntöttem alá.Apró kockára vágott krumplit sütöttem nem túl ropogósra,s végül a húshoz kevertem.Paradicsomot evett hozzá.

Jó étvágyat!

u.i. az egész család kedveli

2010. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!