Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik babaszandál jó "járásho...

Melyik babaszandál jó "járáshoz"? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos ,tehat juniusban 1 eves lesz. Meg nem tud járni , ha fogjuk a kezet akar egy kezzel is nagyon ugyesen megy szinte fut, de egyedul meg bizonytalan . Kerdesem az lenne ki milyen szandit ajanl nyárra? Amiben megtanul majd járni vagy ha elindul azt hordhatja .

Brendonba nezegettem ezeket: d.d. step,geox,richter

Irjatok le kerlek melyik a legjobb illetve nektek mi vált be , köszönöm 🥰


2022. ápr. 27. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, azokkal nem foghatsz mellé. Mind elterjedt gyerekcipőmárka, ami megfelelő a babáknak egészségi szempontból is.


S ha megengedsz egy megjegyzést: ne járassátok, vagy ha nagyon akarod a hónaljánál tartva. A kezét fogva, a még önállóan járni nem tudó gyerekek máshová helyezhetik az egyensúlyt és ezáltal nem teszünk jót nekik. 🙂

2022. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én geoxot vettem a lányomnak.
2022. ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, 1. válaszolónak teljesen igaza van. Mondok egy példát: szomszéd kislány ugyanígy kezdett járni, fogták a kezét állándóan (felfele persze). 18 hónapos lett mire el mert egyedül indulni és tenni pár lépést, mert mindig kereste a biztonságos kezeket.

Nem tanul meg esésnél tenyérrel tompítani, kézre esni, mert folyamatosan fogva van a magasban.


A cipőboltos nőci azt mondta anno, hogy első cipőnek olyan szandija legyen, ami elől-hátul is zárt, tehát rögzítve van neki. Én kislányom is júniusi :)

2022. ápr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Liliputi (puhatalpú), d.d. step, pepiped
2022. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több szakember javaslata után azt tudom mondani, hogy ebben egyáltalán nincs egyértelmű ajánlás.

Az egyik tábor azt mondja, magas szárú, kemény kérgű cipő kell, ami tartja a bokát, lehetőleg supinált, mert az nem árthat.

A másik tábor inkább a puha talpú, mamusz jellegű cipőket ajánlja, amiben a láb izmai dolgoznak, és nem a cipő tartja az egészet. Ők a supinált cipőket is kizárólag indokolt esetben ajánlják.

Abban mindkét tábor egyetért, hogy lehetőleg kifejezetten babákra specializálódott cipőmárkák közt válasszon a szülő, és ne a divatmárkák közt (pl nike, adidas, stb)

2022. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dd step bevalt nekünk. Hátul legyen zárt, es a 3 pántosat könnyebb a lábára testre szabni ezért inkább azt ajánlanám.
2022. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dd-t ajánlom. Úgy tűnik kényelmes, bőven kibírja azt a pár hónapot, rendesen tartja a lábát és olcsó. Igazából csak dicsérni tudnám az össze dd stepet amit eddig vettem, mint csizmában, cipőben, és szandállban.
2022. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!