Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél 21 hónapos...

Mennyit beszél 21 hónapos kisfiatok? Mikor mondta ki az első szavakat?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert a fiam még szinte csak ö-ö-zik, amit mond 1-2 szót az is olyan alig érthető. Az unokatesóm kisfia már 14 hóanposan érthetően mondta azt a 15-20 szót, amit mondott, most 25 hónapos, és már 3-4 szavas mondatokat mond, ragoz is (ha nem is mindig helyesen). Nem vagyunk nagyon lemaradva?
2010. szept. 17. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pont 21 hónapos, rengeteg szót mond, de csak néhányat teljesen tisztán. Tárgyesetet már használ, PL:teát, labdát,stb. Mondatot még csak két rövidet: Mi ez? Katarj be!(takarj be)

Amúgy ráér még nagyon a kisfiad, sőt.

A sógorom 3 éves koráig semmit sem mondott, majd megszólalt mondatokban. Most beszél vagy 4 nyelven. :)

2010. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A tesóm két és fél évesen kezdett el beszélni, szavakat mondani előtte csak ööö-zött. A kislánya kb 20 hónaposan, a kisfia 2 évesen kezdett el érthető szavakat mondani. Az én kisfiam most 14 hónapos és inkább még halandzsázik de azért 1-2 értelmes szót is mond. (hinta, apa, cica, baba)

Ebből is láthatod hogy a gyerekek teljesen eltérő ütemben fejlődnek, kb 3 éves korukra kell több szavas mondatokat mondaniuk. Addig meg még ti bőven ráértek.

2010. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
csak olyan rossz az, hogy a társaságban, családban már olyan ügyesen beszélnek a picik, a kisfiam meg nem. Pedig mondókázok is neki, de semmi.
2010. szept. 17. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 21 hónapos és még ő sem beszél, csak pár szót mond és azokat sem tisztán. Én nem aggódom, szerintem semmi gond nincs velük. Viszont pár hete napközben már biztonsággal szobatiszta és úgy olvastam, hogy egyszerre csak egy dolgot tanulnak, na nálunk így a beszéd talán ezért késík. Lehet, hogy az lesz a következő lépcsőfok.
2010. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
gratulálok, nagyon ügyes, ha már 21 hónaposan szobatiszta nappal!!!
2010. szept. 17. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a 18 hónapos kislányom nem mond semmit csak tátté, meg amma/alma/. Pedig azt mondják, hogy a kislányok hamarabb beszélnek mint a fiúk. Ehhez képest a szomszéd 21hós kisfia mondatokban beszél. Már én is mindig azon agyalok, hogy én rontok el valamit? Túl sokat hagyom egyedül játszani? Keveset beszélek hozzá? Hagyom mesét nézni? Talán az a baj, hogy szavak nélkül is értem mit akar? stb... majd fognak beszélni
2010. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mondjuk mi is igyekszünk kitalálni minden gondolatát
2010. szept. 17. 14:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Mindenre felmászik mostanában azzal szórakozik, egyszerűen ideje sincs beszéli:)
2010. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi gond a kisfiaddal.Majd elkezd beszélni.

A keresztfiam most lesz három éves és júniusba kezdett el beszélni, egyből mondatokkal kezdett:)

Augusztus közepére meg szobatiszta lett:)


Az én kisfiam most 17 hónapos.Tudatosan csak három szót használ apa,mama,tejcsi.


Pár napja voltunk lent sétálni és egy kislánnyal összebarátkozott a kisfiam.A kislány 15 hónapos és mondatokba beszélt.Egy fejjel volt kisebb a fiamnál.

Olyan édes volt mikor mondta,hogy megyek veletek, meg ne menjetek el...

2010. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az én fiam 14hós korától folyamatosan dumált, de csak a szavak első szótagjával. (14hósan még kevés szóval kezdte és folyamatosan bővült a szókincse)26hónapos koráig egyszótaggal nyomta- napra pontosan 21hósan elkezdte mondani a dalokat-mondókákat is. (1szótag)

26hósan egyik napról a másikra meg mondatokban dumált. és egy hónap mulva szobatiszta is lett nappalra, két hónap múlva meg éjszakára.

2010. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!