Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babától távol lenni...

4 hónapos babától távol lenni ennyi időt?

Figyelt kérdés
Július végén elég közeli barátainknak lesz esküvője, addigra a kisfiunk 4,5hónapos lesz. Azt már megbeszéltük, hogy nem fogjuk elvinni, nagymama lesz vele, mi pedig éjfél után hazajövünk, tehát kb.10 órát lennénk távol. Anyatejes, az etetést úgy oldanánk meg, hogy fejnék le neki, mama cumisüvegből odaadná. Szerintetek sok idő ez így külön tőlem/tőlünk egy ennyi idős babának?
2022. máj. 11. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy sok! Érezzétek jól magatokat 😊
2022. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Én anyaként nem érezném jól magamat, ha ennyire hosszú időre másra hagynám az ekkora pici gyerekemet. Mondjuk nekünk a férjemmel segítségünk sem igazán volt, talán ezért alakult ki bennem egy ilyen ösztön...


De ha te benned nincsen ilyen érzés és úgy gondolod, hogy élvezni fogod az esküvőt, és természetesen a segítség is meg van szervezve arra az időre, akiben megbízol, hogy meg tud oldani minden felmerülő dolgot, akkor menj el nyugodtan.

2022. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%

Egy tegnapi kérdésben mar kifejtettük, hogy felnőtt emberek miatt ( ez esetben az esküvő) önzőség, és nevetséges dolog fejni a tejet egy szoptatott babának. Marhára be tud kavarni a cumisüveges táplálás, senki kedvéért nem fejnék. Vagy jön a baba es szoptatom, vagy otthon maradok. Cuki vagy meg értelmes, de nem olyan egyszerű a szoptatás, mint azt te képzeled.


cumizavar nemcsak az lehet, hogy nem fogadja el a mellet többé. Nekünk a cumizavar abban csúcsosodott ki, hogy rosszul kezdet szopni. Még újszülött korában sem fájt, ha szoptattam, viszont utána elkezdett kisebesedni a mellem, majd begyulladt és pangó csatornák jöttek létre. Elkapott a tejláz, volt hogy úgy szoptattam, hogy a fogaim közé tetrát tekertem és arra haraptam, mert annyira fájt. Aztán eljutottam vele az ambulanciàra, ahol a sebész már levette a vért is, hogy majd felvághasson. Mondta, hogy el kell apasztani a tejem, mert az antibiotikum kúra nem hatott. Csak annak köszönhetem, hogy végül mégsem tártak fel, mert az ultrahangos is keresztűl ment ezen. Ő mondta mit kell csinálnom, hogy gyógyulhassak.


Aztàn a sebes, besült mellböl nem szoptathatham, így a másik vett át minden munkát. Aminek az lett a vége, hogy az épp mellem 3x akkora lett, a másik gyógyult, meg eredeti méretű. Várom, hogy rendeződjön ez a dolog, mert már 4 hónapja így vagyok.



Szóval ezek nagyon érzékeny dolgok és könnyen félre tud siklani a szoptatás. Én sem gondoltam, hogy ilyen kàlváriát kell vele megélnem

2022. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

10 óra neked lesz igazán sok, ha nem fejsz közben. Túltelítődött fájó mellekkel nem lehet valami szuper a szórakozás.

Fejni közben meg milyen már. Nem buli.

2022. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ha nem ez lesz az első eset. Probalgasd mar most kanállal/uvegbol/pohárból etetni lehet tejjel. Lehet el se fogadja. Próbáld ki, elalszik e mással is.
2022. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Sok! Nem kockáztatnék meg emiatt egy cumizavart
2022. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg az nem lenne megoldás, hogy egy szobát kivenni azon a környéken, ott lesz a nagymamával, ha pedig szopiznia kell, akkor hív, mész, szopizik, visszamész. Én sem kockáztatnék meg egy cumizavart amellett, hogy a melleid "elrobbannának" annyi idő szopimentességtől. Mi így oldottuk meg annó a nővérem esküvőjét. Anyósom vigyázott a kivett szobában rá a környéken, kivitte sétálni. Aztán mentem, amikor kellett.
2022. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Most voltunk esküvőn. A két és fél hós otthon a mamával + sok lefejt tej. Elvoltak. Nekem ki kellett mennem a kocsiba fejni, mert mivel nem szoptattam, telítődtem rendesen. Nem lett semmi gond, nincs cumizavar. Nyilván azt nem tudhatom, hogy másnál lesz-e.
2022. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A 6 hetes kontrollom időpontja is belecsúszott egy etetésbe, akkor is cumisüvegből kapott anyatejet, szerencsére nem volt gond, de akkor még átgondolom jobban.
2022. máj. 11. 18:07
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Mi most voltunk pont így, 5 hónapos a babánk.

Mamánál volt addig, nem is volt semmi probléma, igaz ő tápszeres. Viszont mi csak 10-ig voltunk kb én kicsit túlaggódtam. :D Visszagondolva bánom, de nem tudtam kikapcsolni. De ez a kis kimozdulás is jó volt, szóval mindenképp menjetek :)

2022. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!