Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez sírnihagyás volt?

Ez sírnihagyás volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon rosszul érzem magam a történtek miatt. 6 hós kisbabám ma (is) nagyon nehezen akart elaludni. Talán a meleg, fogak, ki tudja. Nem bírtam tovább hallgatni egyszer csak a kiabálását, és kijöttem a szobából, majd becsuktam az ajtót, mert úgy éreztem szükségem van egy percre, vagy összeomlok és én fogok üvölteni. A baba kb 1 percen belül elhallgatott és elaludt. Egyébként képes már önállóan elaludni, ezzel nincs gond. Viszont így hogy most sírt előtte (könnyek nélkül), azt gondolja, hogy én nem akartam segíteni neki? Tudom, hogy egy alkalomtól nem fog megtörni a bizalma, de akkor is rémes érzés. Mi a véleményetek a történtekről? (Igen, első gyerek. Lehet hogy egy kicsit túlgondolom?)
2022. máj. 12. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Túlgondolod. Hamar elaludt, nem lett semmi baja.
2022. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Jól tetted! Van az a pont, amikor már nem bírja az ember és kell 1-2 perc amíg felszívja magát. Gondolj csak vele, ha idegesen ringatod, akkor is üvölteni fog, mert érzi rajtad a feszkót...

Szóval így sokkal jobb mindenkinek még ha nem is tűnik úgy elsőre.

2022. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
6 hónapos csecsemő. miféle bizalma? világát is alig tudja… 🤦🏼‍♀️
2022. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

sokkal jobban tetted, hogy ott hagytad, mintha idegességedben kárt teszel benne! semmi gond, pláne hogy utána szinte azonnal elaludt.


3-as: egy hathónapos csecsemőnek már VAN kialakult bizalma. ha hagyták neki, hogy kialakuljon...

2022. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
3-as: az embernek az első hetekben/hónapokban szerzett tapasztalat vésődik be. Ha a sírására mindig kap figyelmet, akkor megtanulja, hogy számít, nincs egyedül a világban, bízhat benne ha segítséget kér, akkor kap. Ha ez ebben az időszakban sérül, akkor azok az embereknél sokkal több kötődési, bizalmi problémák lesznek később, mivel minden szituációba úgy megy bele, hogy nem tud ösztönösen bízni.
2022. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

5. ekkora marhaságot reg hallottam. köszi!

ezeknek az újhullámos éljünk a gyerek seggében mert különben sorozatgyilkos, pszichopata lelkisérült lesz, aki egyedül se tud boldogulni az életben frázisoknak SEMMI alapja, se értelme.

józan paraszti ész kellene, de az most nem menő.

2022. máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6, hát nem véletlenül van tele a világ emocionálisan nyomorék emberekkel a mi korosztályunkból. Hadd ne példálózzak.

Az, hogy figyelembe veszed a gyereked igényeit, és nem csak a fizikait, az nem a seggében élés. Ez nem azt jelenti, hogy mindig az lesz amit ő akar. Ha így lenne kedves, akkor ilyenkor például kiraknám a gyereket a tévé elé, hogy elhallgasson.

Felnőtt korodban ha anyai ölelésre lenne szükséged, akkor elfogadhatónak tartanád, ha anyád rád csapná a bejárati ajtót, hogy most erre nem ér rá? Lehet, hogy nyámnyila vagyok, de én erre elkönyvelném, hogy nem anyám lesz az a személy, akihez megyek legközelebb ha bánatom van. Gondolod, hogy egy teljesen kiszolgáltatott csecsemő az ilyesmit máshogy éli meg? Sőt, szerinted fel sem fogja, igaz?

2022. máj. 13. 08:59
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
hát, 6-os, ha ilyen hangnemben írsz, akkor te se lehetsz lelkileg teljesen rendben...
2022. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7. rossz az érvelésed és a példád is, ne haragudj. kicsit még gondolkodj el a témán.


8. mi a baj az írásom “hangnemével” kifejtenéd? köszi ☺️

2022. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es: nagyon lenéző vagy ("ekkora marhaságot rég hallottam", "kicsit még gondolkodj el a témán"). azt, hogy a bizalom az első hónapokban-években épül ki, végtelen szakirodalom támasztja alá, nem döntés kérdése... nem azon múlik, hogy te azt mondod, marhaság.
2022. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!