Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korában kezdett...

Hány hónapos korában kezdett el ülni a baba?

Figyelt kérdés

Az enyém most 6,5 hónapos és még nem ül magától. Megfordul a hasára, nagyon szépen emeli a fejét, vállát, már kezd kúszni is. De még nem ül és hasról hátra nem tud vissza fordulni. Csak úgy ül egyenes háttal ha ölben van vagy van segítsége. 6 hónaposan kezdett csak megfordulni magától és könnyen.

Megkaptam pár anyukától, hogy hát már kellene üljön, az enyém már ült. Ezért érdekelne hogy más baba milyen?


2022. máj. 13. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az első 6 hónaposan ült már. A második lassan 8, de még nem ül
2022. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ülnie 6 hónaposan, az a ritkább. 9 hónapos korig van ideje rá. Egyébként a nagy átlag 7-8 hónapos korban ül fel magától, szóval nyugi. Hasról hátra még sosem fordult át?
2022. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az üléssel még bőven rér viszont a hasról hátra fordulás hiányával foglalkoznék a helyedben. A lányom sem tudott visszafordulni 6 hónaposan. Én vittem Dévényre, kiderült, hogy feszes a válla, a törzse pedig hipotón.2 hónap dévény és tsmt helyrehozta.
2022. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell még ülnie, ráér 8-10 hónapos koráig. Nálunk 12 hónapos volt mikor magától kiült, gyógytorna kellett hozzá. Olyan 10 hónapos kora körül viszont ült teljesen egyenes háttal, ha leültettem, csak magától nem tudott sem mászni, sem kiülni.
2022. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónaposan ült már stabilan.
2022. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8.5 hónaposan majdnem utolsóként. Bútorok mellett már lépdelt, de ülni nem volt hajlandó. Gyógytornász azt mondta hogy mivel hamar felállt, emiatt nem érdekelte annyira az ülés, és olyan magasságba kellett tegyem a játékait, hogy hason ne érje el, és állva is kényelmetlen legyen neki, illetve messze a környező bútoroktól, hogy mászve menjen érte 🙃 2 hét alatt elkezdett ülni, nem tudom ezek miatt-e.
2022. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik gyerekem 9 hónapos volt.
2022. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom már mászott rég.. sőt állt is kapszkodva..mégis 8 hónaposan ült ki


Fiam fél évesen kiült màr

2022. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első 5, a második 10, a harmadik 6 hónaposan. Teljesen egészségesek mind, csak máshogy fejlődtek. 😊
2022. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10. Kislány.
2022. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!