Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből és hogyan készítsek...

Miből és hogyan készítsek házilag gríz állagú/jellegű (tejpép szerű) vacsit 8 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Még szopizik, de kicsit fogytán már a tejem, szeretnék neki olyat adni este, amitől jóllakik, de természetes cucc.
2010. szept. 17. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tejpépet adni neki, akkor rizstejben megfőzhetsz kukorica- vagy búzadarát. Pici (szőlő- vagy gyümölcs)cukorral édesítheted, illetve kakaóporral, fahéjjal, de akár gyümölccsel is ízesítheted.
2010. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rizstej eleve édeskés. Én szoktam köles, vagy zabkását is csinálni neki, vagy esetleg kukorica-búzadarával (1 ek kukoricadara, 1ek búzadara, 1,5dl rizstej) + mindig teszek hozzá valamilyen gyümölcsöt, akár több félét is. Vitamindús, laktató, és imádja a kisfiam 6 hós kora óta.
2010. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia. csinálj neki kukoricakását. Vízzel lehet főzni, ugyan úgy mint a tejbegrízt. fél kilós kb 200 ft.
2010. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én "áltejbegrízt" készítettem neki. NAgyon kevés anyatej+vízben megfőztem a búzadarát és gyümölcsöt, fahéjat v. épp kakaót tettem hozzá. 10-20 mili tej is elég hozzá - írtad h. fogytán. Ennyit talán te is ki tudsz préselni.
2010. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anyatejet ne főzd, csak utólag öntsd hozzá! Minden jó dolgot kiölsz belőle...
2010. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az ötleteket, holnap neki is állok kutyulni:)
2010. szept. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!