Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehehetnék? (6 hónapos baba)

Mit tehehetnék? (6 hónapos baba)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 6 hónapos kisfiam, de pár hete kezd felborulni a "napirend".

Tudom ilyenkor még elég képlékeny, de első baba és már nem tudom mit csináljak másképp.


Eddig sem volt jó alvó, napközben egyben max 30-40 percet alszik, hiába akarom visszaaltatni vagy babakocsiban tologatni. De már 1-1,5 óra múlva annyira nyűgös, sírós egésznap. Emiatt van, hogy 4-szer is altatnom kell, ami már nehézkes, mert feszíti magát és tiltakozik.

Az éjszaka is borult, ringatva aludt eddig, most kínlódás az altatás, simizésre nem alszik el, nincs cumi. És ezek után éjfélkor óránként sírva kel, 6kor viszont kipattannak a szemei, ezért korán kell újra altatni..szóval ördögikör.


Forog már, a kúszást próbálgatja, hozzátáplálok is.


Valaki tudna ötletet adni? Hogy nyújtsam az alvásokat? Faragjam le 3-ra, ezért nem alszik este?

Köszii!



2022. jún. 8. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan iszonyú sok a 4 alvás, de lassan a 3 is…


arra kellene rájönni mi az oka annak hogy óránként kel éjjel? nem éhes? miket próbáltatok eddig mikor megébredt?

2022. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a nappali alvasokat lefaragni. Amíg 3x aludt az én kislányom is 30-40 perceket aludt. Utána átállt a kettőre (igaz ő magától akart, és az maga volt abban a 2 hétben a földi pokol 🤣( de azóta azért többet alszik egy húzásra általában. Simán lehet hogy sok a 4 alvás neki emiatt este nem tud aludni.


Én úgy húztam ki amikor át akart állni hogy 1-1 órával toltam el a fent létet mindig. Most olyan 3 órát fent tud azért lenni általánosságban nyűgöskodes nélkül.

2022. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Érzem én, hogy sok. Megpróbálom tolni, ahogy írjátok, remélem ez lesz a megoldás az éjszakára is, csak mondom iszonyú siránkozós egésznap. Haladna is már, de még nem igazán tud.


Először csak visszaringatom, az általában segít, ha nem, akkor tápszert/teát kap, ha az sem segít akkor viszem az ágyunkba, ott is ébred, de ott visszacsitítgatjuk. :)

Éhesnek nem hiszem, hogy éhes, ezelőtt már átaludta az éjszakákat vagy csak hajnalban kelt enni. De ma ezt is megpróbálom, hogy nagyobb adaggal kínálom, hátha..

2022. jún. 8. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

2es vagyok. Nálunk is iszonyú nyugosseg van. Szintén lélekben már nagyon kuszna de egyelőre csak körbe körbe tud aztán emiatt állandóan haragos lesz 🤣


De ez a hidegfront sem segít egyébként a helyzeten egyáltalán. Kitartást. :)

2022. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez is biztos közrejátszik :D a foga talán most nem.. :D
2022. jún. 8. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7 hónaposan állt át 2-re, úgyhogy szerintem a 4 alvás lesz az egyik baj :) A másik pedig a mozgás és fogak...nekünk ez az időszak pokoli volt, amíg el nem kezdett mászni, és át nem törtek a felső metszői, félálomban kutyázott és kúszott állandóan, aztán a fogai is ébresztették, vagy 8x keltünk minden éjjel. Aztán 8 hónaposan lenyugodtak a kedélyek, de addig azt hittem, sose lesz vége.
2022. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Told ki a nappali alvást amíg csak lehet.
2022. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Én ilyenkor megszoptatom és közben megy a mobilon a fehérzaj app azon belül is a porszívó, amint bekapcsolom azt a hangot elvágódik és alszik,addig viszont rugdalódzás fejringatás😅
2022. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
hozzátáplálást elkezdtétek? lehet, hogy kevés már neki a tej és éhes marad...
2022. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk most 8 hónaposan csak rosszabb lett. 😱 mászik, felült, próbálkozik a felállással, elindult a szeparációs szorongás is + fogzás. 😭
2022. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!