Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyire vált be a...

Kinek mennyire vált be a Dévény torna a babájának?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam és még csak hasról hanyatt fordult. Azt is csak 2-3 alkalommal. A gyerekorvos Dévény tornát javasolt. Mennyire válik ez be a picinél? Tényleg segít? Ha igen, akkor hány alkalom szükséges, hogy érezhető eredmény legyen?
2022. jún. 16. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem találtunk dévényest, hagyományos gyógytornásznál voltunk. 3 alkalom után helyre jött, igaz, hogy neki csak annyi volt a baja, hogy féloldalasan fordult hasra, és valahogy maga alá csapta a karjait. A védőnő mondta, hogy mindenképpen mutassam meg szakembernek.

De dicsérik egyébként a Dévényt is, csak nagyon sokan vannak náluk, ha csak sima gyógytornászt találsz, azt is érdemes kipróbálni.

2022. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amivel mi kerestük fel, azon segített kb 2 alkalom után. Iszonyú feszes baba volt kb minden testrészén :D Azóta már csak havi 1-2 alkalommal megyünk már :)


Viszont az unokahúgomnak gyenge izomzat miatt nem ez a fajta torna jött be.


Szóval egy próbát megér szerintem, nekünk jók a tapasztalataink! :)

2022. jún. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan a kislányom csak hátról hasra fordult, vissza nem. 2 hónapig jártunk Dévényre és tsmt tornára és teljesen rendbejött (válla feszes volt, törzse hipotón). Lassan 2 éves és még meg is haladja a kortársait mozgásban.
2022. jún. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem jártam dévényesnél de tesóm igen, neki a szülésnél komplikációk voltak és jobbnak látták elmenni a babával nehogy lemaradjon a pici a mozgásfejlődésben. Nekik nagyon bevállt, szinte mindent még előbb is csinált mint kellett volna, ők is 2x voltak és nagyon ajánlják mindenkinek aki gondolkozik rajta. Szerintem erre a fordulás dologra megmutatnak pár otthon végezhető gyakorlatot, én is láttam mit csinálnak, de nem vagyok szakember nem akarok így tanácsot adni, de szerintem ha elmentek akkor nem is kell sűrűn járni, csak ha továbbra is vannak problémák.
2022. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Errema problémára pár alkalom kell és az otthonra adott feladatok lesznek a fontosabbak
2022. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5, honnan tudod? Látnok vagy hogy tudod az okát?


Egyébként nekünk nem vált be, mert nálunk laza izomzat okozta és az arra az aktív gyógytorna jobban hat.

2022. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált. A kisfiam születése óta jobbra tartotta a fejét, majd amikor a bal oldalára fordult, nem is tudta letenni a fejét, csak tartotta a levegőben.

5-6 alkalom után rendbe jött, de még 2-3 havonta lesz kontroll.

2022. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált. Mondjuk lemaradva nem volt mozgásilag, csak kimaradt a kúszás, és egyből mászott+felállt. Ekkor javasolta a gyermekorvosunk a Dévényt. Kiderült hogy feszes mindenhol. 8 hónapos korában vittem, és ami feltűnt már 2 alkalom után, hogy sokkal jobban alszik. Addig nem bírt háton feküdni, nem volt neki kényelmes, és sokat forgolódott. Ahogy elkezdtük a tornát, azóta végig alussza az éjszakákat (kivéve amikor jön a foga).
2022. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!