Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha azt mondja egy férfi, hogy...

Ha azt mondja egy férfi, hogy még várni akar a babával, az mit jelent?

Figyelt kérdés

Szó szerint tudom, hogy mit jelent. De ez vajon egy elterelő hadművelet, vagy pár év múlva tényleg akarni fogja?

24 vagyok, ő 25 éves, szerinte fiatalok vagyunk, ami igaz, de nyár végén lesz az esküvőnk, van egy kis lakásunk és munkáink.

3 éve együtt vagyunk, 2 éve együtt élünk.

Bennem tombolnak az anyai ösztönök. Tudom nagyon jól, hogy mivel jár egy gyerek, óvodapedagógus vagyok. Nem a rózsaszín köd kapott el.


Ő meg még élni akar. Ki tudja meddig. Azt mondja még pár évig. Aztán megnyugtat, hogy lesz baba, csak nem most. De félek, hogy nem lesz. 30 felé félek, hogy nem fogok tudni teherbe esni, mert pcos-m van. Diétázok, mozgok. De nem tökéletes. Ahogy öregszem meg egyre nehezebb lesz. Félek, hogy évekig próbálkozni kell majd. Na mind1, eltértem a témától.

3 év kapcsolat, együttélés után, lassan házasságban szerintetek normális, hogy azt mondja, még nem akar?


2022. jún. 17. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Ismerve a mai fiatalokat, azt mondom, normális. A ffiak ma 30 előtt nem nagyon kaphatók ilyesmire.

Ha nem tudsz tiszta szívvel várni, akkor bele se menj a házasságba, mert még a gyerek előtt tönkre megy a kapcsolatotok.

2022. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
A ti korotokban teljesen normális, hogy várni akar. De erről miért nem kezdtetek el már azelőtt beszélni, hogy a házasság egyáltalán szóba került volna?
2022. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Hát nézd, lehet, hogy ő szimplán tényleg nem akar még. De azt senki nem fogja tudni megmondani, mi lesz a véleménye 5 év múlva, talán ő sem.


Ha óvodapedagógus vagy, akkor még jobban jársz, ha tényleg vártok még és spórolsz, hogy ha egyedülálló anyuka maradsz, mint a többség, ne haljatok éhen.

2022. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

2-es, hogy válaszoljak, azért mentem bele, mert szeretem és ha szakítanék is csak amiatt, mert gyereket akarok nyomban, beletelhet egy időbe mire találnék másik férfit, majd nyilván vele sem azonnal vállalnék babát. A páromat már ismerem és tudom milyen.

Amúgy megbeszéltük, akkor is ezeket mondta.

2022. jún. 17. 15:50
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem pontosan azt jelenti, amit mond. Hogy neki ez még korai, ő még várni szeretne.

Itt sajnos nincs köztes megoldás, te most azonnal akarod, neki meg még nem hiányzik. Lehet, hogy pár év múlva megszületik benne is a vágy. Kérdezz rá, hogy miket akar még megtenni, mielőtt belevágtok, mi lenne az a fordulópont, amikor azt mondja, hogy na most már jöhetne is az a baba? Hátha tudtok találni egy olyan pontot, amibe te is bele tudsz nyugodni.


A PCOS-sel kapcsolatban meg tudom, hogy mindenki fél tőle, hogy mennyivel nehezebb így teherbe esni és sokakat meddőnek találnak ettől, ami persze nyilván egyéni, de én összesen 5 olyan nőt ismerek, akikről tudom, hogy PCO(S)-ük van, és mindannyian hamarabb estek teherbe, mint én, aki elvileg tök egészséges vagyok (és én is 9 hónap alatt estem teherbe, ők meg mind ilyen 3-5 hónapok alatt). 30 körül is. Szóval azért annyira nem kell temetned magad, hogy ha nem most azonnal jön a baba, bár nyilván nem olyan egyszerű neked sem elengedni ezt a kérdést, ezt megértem. De azért kitartást, és gondolj bele, hogy ha előre tudtad a párod terveit, és így is mellette tetted le a voksod, akkor viszont el kell döntened, hogy azzal együtt is tényleg őt akarod-e, hogy időben nem ugyanott tartatok még.

2022. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Változó


Te ismered.


Ilyenkor az én párom azt mondta amit gondolt.

“Várni akar még”


9 év után lett gyerekünk, 4 év házasság után

2022. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltunk

22 évesen költöztünk össze

Lett egy kis lakásunk is tehermentesen…

Majd 25-26 évesen házasodtunk.. és 30 éves korunkban lett gyerekünk

2022. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem akarok tapintatlan lenni, de házasság után is tervezetten vártatok ennyit, vagy így alakult?
2022. jún. 17. 16:48
 9/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, utolsó&utolsó előtti már
2022. jún. 17. 16:48
 10/22 anonim ***** válasza:
2 év után házasodtunk össze, másfél éve éltünk együtt akkor, esküvő után vettünk egy lakást, el is kezdtünk próbálkozni a babával, első hónapban sikerült, már terhesen újítottuk és rendeztük be a lakásunkat. Én akkor 28 éves voltam, párom 26. Nem éreztük korainak, nekünk így volt jó.
2022. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!