Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg korai lenne?

Tenyleg korai lenne?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok 23hetes terhes.

Mindenki azt mondja hogy ezzel elcseszem az egezs eletemet meg nem allok ra keszen pedig ha tudnak mennyit vartam erre a pillanatra..

En szemely szerint nagyon orulok a picimnek.

Rengeteg dolgot vettunk mar neki es mar a leendo sajatszobaja is megvan.

Egyebkent regen is ilyen fiatalon szultek a nok nemde?:)


2022. jún. 19. 13:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Én 22 évesen szültem az elsőt. Nem érzem úgy, hogy elcsesztem az életem. 18 éves korom óta megszakítás nélkül dolgoztam, tehát anyagilag se a semmire szültem. Amíg gyeden voltam otthon, megcsináltam két szakmát, később pedig a főiskolát. Ugyanazt meg tudtam adni neki, mint amit az idősebb szülők. Szóval utálom, amikor leszolják a fiatal kismamákat.

A Te döntésed, Te érzed, hogy mennyire állsz erre készen, és hogy meg tudsz-e adni mindent a picinek. Ne foglalkozz mások véleményével, nem cseszed el az életed :)

2022. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%

Igen, régen ilyen fiatalon szültek a nők, csakhogy akkor 1. Nem volt szokás elválni, tehát nem kellett attól tartani, hogy egyedül kell felnevelni a gyerekeket, 2. 16-18 évesen nulla végzettséggel el tudtál menni dolgozni normálisabb helyekre is, nem kellett végzettség és az akkori fizuból többre lehetett jutni.


Ja, nem várj, helyesbítek, az én szüleim a 90-es évek elején házasodtak ilyen fiatalon, de akkor már nem volt ciki elválni, így mire iskolába kerültem, a fél osztály szülei már elmentek.



Nem véletlenül mondják, hogy korai ennyi idősen szülei manapság, hanem azért, mert 20 évesen 95% valószínűséggel nincs semmi saját egzisztenciád, se végzettséged, csak az idősebb pasid és a szüleid pénzére apellálva vállalsz gyereket, aztán feltehetően itt fogsz sírni pár év múlva, hogy elhagyott a páros, hol találsz pasit két gyerekkel, mit csináljak, ha vissza kellett költóznöd a szüleidhez, mert nem tudod eltartani a gyerekeidet.

2022. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%

Ez ismét egy provokáló kérdés?!


Igen fiatalon szültek. De a régi időket a maival felesleges hasonlítgatni... teljesen más világ volt...


Csak pár kérdés


Hány évet dolgoztál, mire terhes lettél?

Saját ház, vagy anyád nyakára szülöd?

Miből fogod eltartani?

Az apa helyzete?


Ezek a kérdések válaszai tudják megmondani, korai volt-e.

2022. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
Ja, mindjárt jönnek majd a kommentek, hogy ők 40 éve 20 évesen vállaltak gyereket, csak az egy tök más világ volt.
2022. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

Ismerősöm 16 évesen szülte az első gyerekét. Nehezen indult az életük, munkahelyi kudarcok, döcögős érettségi, de végül Ausztriában élnek, 4 gyerekkel. Annyi hogy az első gyerek után az apa elment. Utána újra házasodott.


Szerintem ez a családi háttértől függ hogy mennyire lesz nehéz. Mert ha kiderül, hogy az apa nem hosszútávú kapcsolat, akkor is ott van a család, akik bármilyen módon segíteni tudnak, amíg talpra áll az ember. És most nem anyagi segítségre gondolok.

20 évesen ha van munkatapasztalat, az tök jó, ha nincs akkor nehezebb lehet az elindulás, de az sincs kőbe vésve.

2022. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
60%
20 évesen lehet kb 1-2 év normális, releváns munkatapasztalatod, ami gyakorlatilag semmi. Vagy még ennyid sincs netán. Na ez a probléma, amiért felelősségteljesen gondolkozó nő nem vállal tudatosan gyereket ennyi idősen. Nem, a 22 nem ugyanaz, 2 évvel többet dolgozott, ez baromi sokat számít akkor, amikor majd újra munkába kell állni.
2022. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
41%

Egy hónappal a 20. a szülinapom előtt szültem (tervezett volt).

És ma is így tennék, 25 év múltán. Sokkal jobban élvezzük most a férjemmel, hogy kirepült a gyerek és bármerre mehetünk, mint huszonévesen élveztük volna. Akkor nem is hiányzott.

2022. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
27%
Nem korai.
2022. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
63%
Nekem gáz, de nyilván a te dolgod. Mondjuk én soha nem szülnék, ilyen fiatalon pláne nem tettem volna. Diploma, munka? Dobhattam volna kukába.
2022. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
37%
9, nekem meg pont így volt lehetőségem arra a diplomára, amit szerettem volna. (7 voltam)
2022. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!