Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell becézni?

Hogyan kell becézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 1 éves kislányom, Luca , augusztusban lesz 2.

1 hete született meg a kishúga, Minna. Luca még nem teljesen tud beszélni, de szavakat mond. És mondana sok mindent, ami általában még nem sikerül, így mondaná a húga nevét is. Nem helyesen mondja, de ez érthető is, mert még kicsi. Látom rajta, hogy a Ninnyát is nagyon nehezen mondja ki. Így az lenne a kérdésem, hogy a Minna nevet, hogyan lehet becézni, amit a nagyobbik lányom ki is tudna könnyebben mondani? Mi alapból nem szeretnénk becézni, de Lucának könnyebb lenne becézve szólítani. Előre is köszönöm a normális válaszokat!. ❤️



2022. jún. 23. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a Mimi volt az első ami eszembe jutott. Ezeket a hangokat könnyen ki tudják mondani.
2022. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne becézzétek. A nagyobb lányodnak nem fog segíteni a beszédfejlődésben az, ha szándékosan becézitek. Nem baj az, ha nem tudja még kimondani a nevét, majd megtanulja, addig pedig használ majd valami olyan megnevezést, amit saját maga talál majd meg rá.
2022. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
A Mimi nagyon cuki.
2022. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Mira, Milla, minna, mennyi változata lesz még ennek a névnek?

Mint a Lara, nara, zara.

2022. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellbecézno, majd megtanulja kimondani. Addig meg lesznek vicces próbálkozások, amin jót mosolyogtok.
2022. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Én ráhagynám, majd ráérez idővel.
2022. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2022. jún. 23. 12:53
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

#4


A Minna egy altdeutsch név, Németországban a top 30 név között volt pl az az 1890-es években.

Ez kifejezettem nem egy mai, modern, maradékból összebszott név. Persze Magyarországon annak tűnik, itthon én sem adnám.

2022. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Miért kellene becézni?


Fiam 3 éves volt hó elején. A saját nevét sem tudja kimondani. Majd megtanulja.


(Bendegúz- Bendendú)

2022. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ugyanekkora korkülönbséggel a Kristóf név igencsak feladta a leckét a nagynak. Tatufnak hívta. Mi még most is hívjuk így néha, mert ráállt a szánk, ő meg kérdezi, hogy mért mondjátok Tistófnak, hogy Tatuf? ;) Kristóf meg hallgat mindenre...
2022. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!