Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hónapos babát másra...

Másfél hónapos babát másra hagyni?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy ismerősömmel a boltban, aki tudja hogy nemrég szültem, és teljesen megdöbbent, hogy egyedül látott engem. Mondtam hogy a baba apával van míg én vásárolok. Látszott rajta, hogy furcsállja a dolgot.

Tényleg furcsa, hogy az apukájára vagy a nagyira bízom a kisfiam heti egyszer-kétszer, amíg én bevásárolok vagy elmegyek a postára? Max másfél órát szoktam távol lenni két etetés között, és nem bulizni megyek. Viszont nagyon jól esik ennyi kimozdulás.

Ezért rossz anyuka lennék? Ti mikor hagytátok először másra a picit?


2022. jún. 25. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Én is kaptam ilyen kérdéseket, olyan hangnemben, hogy hogy mertem másra hagyni a gyerekem... pedig én is csak a boltba mentem el😅 El sem mertem mondani, hogy az apja ráadásul naponta elviszi babakocsival sétálni 1-1,5 órát😅 ne törődj vele, lesznek még más fura kérdések, megjegyzések.
2022. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

2,5 eves. Pár hete ment el először az apjaval másik városba. Mamara kb 2 evesen volt bízva 2 órára.

Nekem nem okozott gondott vinni magammal ha dolgom volt. Másfél hónapostól 1 percre se akartam volna külön lenni.

2022. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mentem 10 nappal császár után varratszedesre, akkor az apja vigyázott rá, a 6 hetes kontrollnál meg a nagymamája. Persze oda is lehet vinni magaddal, de minek :D Boltba is bármikor lementem nélküle, kb fél órára.
2022. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma sokan nem akarnak egy percre sem elválni a picitől. Nem a gyereknek van erre szüksége, hanem az anyának. Én már 2 hetesen anyukámra hagytam két szopi között és mentem boltba. Nem lett semmi lelkisérülése.
2022. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

1. Az apuka nem "más", hanem az egyik szülő.


2. Nincs ezzel semmi baj akkor sem, ha tényleg "másra" van hagyva a gyerek pl. nagyszülőre.

2022. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mikor volt az első egyedül vásárlásom, de a 6 hetes kontrollra tudom, hogy nélküle mentem, addig az apjával volt. Nem gondolom, hogy ez akkora hatalmas dolog lenne, nem egyedülálló szülőként vállaltam, és egyébként sem árt az a gyereknek, ha sokan szeretik és törődnek vele. Tartósan, órákra a nagymamára bízni, amíg mi a férjemmel moziba mentünk vagy hasonló olyan 7-8 hónapos kora környékén volt, vagy talán még később, szóval annyira azt nem siettem el, de egy boltba menés, orvosi időpont, ami ugyan megvalósítható gyerekkel is, de mennyivel kényelmesebb, ha nélküle mész, az már relatíve korán megvolt.
2022. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a covid berobbanásakor született a lányom, így ha valami elintézni való dolgom volt, akkor inkább egyedül mentem. A gyerek addig az apjával, vagy nagyszülőkkel volt. Szerintem sokkal inkább ez, mint a vírus kellős közepén mindenhova magammal hurcoljam.

Nyilván pár órára hagytam maximum otthon, nem fél napokra.

2022. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Siman, én is elmentem nogyogyaszhoz, varratszedesre, postara egyedül, minek rangassam magammal a 36 fokban??? 2.5 hónapos a fiam.
2022. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Akkor én rettenetes anya vagyok, mert nekem már most az a tervem, hogyha megszületik minél előbb szokjon a nagyinál levéshez🤣🤣🤣

Én megértem azokat az anyukákat akik nem akarnak egy percre se távol lenni a gyereküktől, de nekem szükségem van arra, hogy néha egyedül legyek, és ezt jobb minél előbb elkezdeni. 6 hetesen a baba és apa hozzászokik, hogy együtt vannak kettesben. Nem kell oda anyu nyakba lihegése, majd mehet a mamához is. Szokjanak össze, először 1-2 óra, aztán fél nap, egy éjszaka… ettől nem rossz anya ám senki. És mi van akkor ha anya mondjuk kórházba kerül és a gyerek nincs hozzászokva senkihez. Szerintem az traumatikusabb, mint az, hogy néha vigyáz a gyerekre valaki aki nem anya.

2022. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt az nem másra hagyás, ha az apjával van. Kettő teljes jogú és felelősségű szülője van a gyereknek, abból az egyik az apa, tehát az teljesen rendben van, ha ő van a gyerekkel, pont úgy, mintha az anya lenne vele. Egyetlen dolog van, amire nem képes ugyanúgy, mint az anya, ez pedig (szoptatott baba esetén) az etetés, de leírtad, hogy két etetés közt vagy csak távol valamennyit ilyenkor.

Másrészt még ha ilyenkor pl. a nagyamamája átmenne hozzátok, és ő lenne vele egy órát, amíg te elintézel valamit, abban sem látnék semmi kivetnivalót. Persze nem naponta, de heti 1-2x semmi gond vele. Másfél hónapos, a világát alig tudja még, szerinted neheztel rád, hogy "na, a muter már megint a postán/boltban/gyógyszertárban van, nem velem"? :D Sokan nagyon túltolják ezt.

Az ismerősödnek nagy valószínűséggel nem volt lehetősége még egy vásárlásra sem kimozdulni egyedül a gyereke(i) 3 éves koráig. Az ilyenek szokták azt csinálni, hogy mintaanyaságba bújtatják az irigységüket, hogy neked esetleg egy normális férj jutott, és már a másfél hónapos mellől is megteheted ezt. De persze ez csak tipp.

2022. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!