Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy nyugodt természetű...

Milyen egy nyugodt természetű baba? Mikorra alakul ki?

Figyelt kérdés

Mi számít nyugodt természetű babának? Mikorra derül ki, hogy milyen természetű lesz a baba? Nektek hogy alakult?

Nekem most 6 hetes a babám, alapvetően nyugodt babának mondanám, ha szegénynek nem fáj a hasa. Ha nem fáj semmi neki, akkor ritkán sír, 15-20 percet elnézelődik magában, szeret autózni, babakocsizni, bárki kezében elvan (családtagoknál persze), éjszaka egész jól alszik. Sokan "megnyugtattak", hogy ne éljen bele magam, hogy ilyen marad, az első hetekben még a szülés fáradalmait pihenik ki, utána indulnak be igazán. Ez tényleg így van? Nektek sokat változott a babátok az első 1-2 hónap után?


2022. jún. 28. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem első perctől kezdve ilyen volt, ilyen is maradt.

Hasfájos se volt, annyira nem sírt soha, annyira nyugton elvolt, hogy már a gyerekorvost is megkérdeztem, rendben van e ez így.

Teljesen normális kisfiú lett, csendes halkszavú, nyugodt gyerek.

2022. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem rontod el,akkor ilyen marad.
2022. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már a kórházban is ordított végig. 7 éves és még most is hiper-super érzékeny mindenre.

Barátnőm fia viszont az elkenkezője. 3 hetes korától este 9től reggel 7ig alszik

Mikor felkelt nézelődött majd cuki gagyarászással jelezte h ébren van, unatkozik.

Sose volt hasfájós, a fogakkal se gyűlt meg a gondjuk. A mozgás fejlődés v szepa se zavarta meg.

Egyedül a durván szeles időnél nyűgös kicsit.

Na ő egy nyugodt természetű gyerek.

Az anyja meg egy rohadt nagy mázlista 😅

2022. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ilyesmi volt újszülöttként, mint a te babád, csak ő nem volt hasfájós. Az első 3 hónapban nem sírt egyáltalán, hangját nem lehetett hallani, a szomszédok szerintem nem is tudták, hogy gyerek született :D Békésen elnézelődött-evett-aludt, nem volt vele gond, éjjelente is max 2x ébredt, szóval örültem a fejemnek.

Utána persze ahogy fejlődik a gyerek, úgy változik ez is, de az alaptermészete amúgy még most is nyugodtnak mondható, legalábbis a lányomnál. Jó, hát ez viszonyítás kérdése, azért 2 éves most, annyira a "nyugodt" jelző az erre a korosztályra szerintem nem annyira jellemző :D De könnyen kezelhető, nem kell vele lefutni a félmaratont minden nap, hogy normális legyen, szóval én a körülményekhez képest nyugodtnak tartom.

2022. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A normál crp tartomány 0-5 van.

terhesség alatt a crp nem szokott emelkedni mint a fehérvérsejtek.

2022. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első pár napban a kislányom szinte folyton sírt, de csak amíg be nem indult rendesen a tejem. Hasa csak alkalmanként fájt, bár voltak nehezebb időszakok. Alapvetően nyugodt, türelmes baba az elejétől kezdve, és eddig az a jellemző, hogy ez fokozódik az idő múlásával. Most 6 hónapos kis mosolybödön, aki csak akkor sír ha véletlenül nem fektetem le időben valamelyik nappali szundira.
2022. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hopp 😅 nyílván az 5 kommentet nem ide szántam
2022. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pl sógornőmék kisfia.

Az én 2 gyerekemre sem lehet panaszom, sosem voltak problémásak, letehetetlenek, stb, de az unokatesójukhoz képest a kanyarban sem voltak.

Az a kissrác születése óta a nyugalom szobra. Ha leteszik valahova, szép nyugisan elnézelődik akármeddig. Ha elálmosodik, akkor úgy ahogy le van rakva, alszik egyet. Háton, hason, tök mindegy. Nem nyűgösködik, nem sír, egyszer csak azt vettük mindig észre, hogy elaludt. Állandóan vigyorog, alig hallottam még sírni. Most már lassan 5 hónapos, és mindkét irányba forog, úgyhogy már azt is intézi magának, hogy éppen hogy szeretne lenni. Elbabrál szépen magában a játékokkal, csörgőkkel, ruhacímkékkel, sosincs az, hogy na most elunta magát és fel kell venni, vagy szórakoztatni. Persze azt is szereti, nagyokat kacag, 6 éves fiamat pl imádja ha bohóckodik neki, de ha épp senki, akkor sincs baja, elszórakoztatja magát egyedül. Hasfájás eddig nulla, most már gyanítom nem is fog elkezdődni. Éjjel pár hetes kora óta nem kel (ez mondjuk igaz az enyémekre is). Tipikus első gyerek, ő a "beetetés" 😃

2022. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!