Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam féloldalasan kezdett...

Kisfiam féloldalasan kezdett kúszni. Meddig gond ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam tartása, mozgása eddig tökéletesen szimmetrikus volt, mozgásfejlődése rendben haladt.

4 illetve 5 hónaposan fordult hasról hátra, hátról hasra. Az elmúlt két hétben a hason pörgést gyakorolta.

Jelenleg 6 és fél hónapos, három napja kezdett kúszni.

A két kezét egyformán használja, de csak az egyik lábával löki magát, a másikkal csak “egyensúlyoz”, térdben behajlítva égnek áll és úgy lóbálja. Az elmúlt három napban folyamatosan gyorsult, és egyre nagyobb távokra indul el, viszont egyszer sem láttam, hogy a másik lábával is lökte volna magát.


Érdemes ezt már most megmutatni orvosnak, vagy lehet neki adni valamennyi időt, hogy rájöjjön a helyes technikára?



2022. júl. 10. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mutasd meg, jobb félni mint megijedni.

Nekem megmutatta hogy segíthetem , csináltuk otthon, így nem kellett hordanom tornára mert időben elkaptuk.

2022. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Sz enyém is így kúszott pont ahogy leírtad. A másik lába mint egy kis antenna nézett fel a levegőbe :D de ez nem baj a mászásnak kell szabályosnak lenni a kúszás nem baj ha nem az. Azóta másfél éves és semmi baja megy gyönyörűen egy éves kora óta
2022. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez igazából annyira nem gond, ha a mászást helyesen csinálja majd. Az enyém is féloldalasan kúszott, már el akartam vinni megnézetni, de elkezdett mászni és az már tökéletesen ment, utána is rendesen fejlődött a mozgása.


A szomszéd gyerek is féloldalazott, de nekik semmi extrát nem mondott a gyógytornász, nem kellett hordaniuk, utána ő is normálisan mászott.

2022. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nézesd meg mindenképpen.


Nálunk a mászás szbályos volt, a kúszás nem, de nem votl féloldalas, csak előre nem kúszott.

Vègül 2 éves korában bukott ki.

Másban elmaradt a fejlődése.

2022. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Pont így kúszott a lányom. Aztán elkezdte használni a másik lábát is, de nem volt szimmetrikus. Konduktor annyit mondott hogy nem gond, a mászás legyen szabályos, és legalább tartson 4 hónapig.
2022. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

3 napja kúszik, nem kell rögtön orvoshoz rohanni vele... A lányom egy hónapig féloldalasan kúszott, mire rájött, hogyan kell szimmetrikusan, és utána még 2 hónapig úgy kúszott, aztán fél évig mászott.


Nem kell mindenért orvoshoz rohanni, nem értem ezeket a válaszokat. 3 napja kúszik!!! Majd rájön, te sem tudsz mindent rögtön helyesen csinálni, gyakorolni kell.

2022. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam hetekig fókázott, aztán fokozatosan elkezdte használni az egyik lábát, majd újabb egy-két két alatt a másikat is. Most 10 hós és gyönyörűen kúszik, szabályosan, már egy-egy lépést mászva is megtesz. Szóval szerintem adj neki időt.
2022. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Azt írod pár napja kezdte ez tökéletesen oké! Meg csak most tanulja. Ha tartósan fent áll ez a dolog nek is lehet h próbálkozna változatni akkor esetleg devenyes. Mi voltunk mert csak a kezet használta kuszahoz. Ez nem is változott csak 1 napig csinálta szabalyosan valtott kéz-láb majd másnaptól már mászott tökéletesen :)
2022. júl. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja 8 vagyok. A szabálytalan kuszasa 2,5 hónapot tartott. Azt mondtak h a kuszas nem baj ha nem szabalyos. A maszas legyen az. Ha meg csak 3 napja csinálja bőven rajohet magától
2022. júl. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én utóbb azt mondom, hogy ha van baj, ha nincs, akkor is sokkal jobb, ha egy konduktor megnézi.


Az időpont általában, főleg nyàron 1 hónappal későbbre szól magánban is.

Szóval addigra kiderül, hogy kell-e igazábóp, de nem csúsztok plusz 1-1,5 hónapot, ha mégis.


Én teljesen normális fejlődésű(nek tűnő) gyerekeknek is kötelezővé tenném a felmérést, vagy erősen ajánlottá, mint a 6 hetes fej-has-csípő uh-ot.



Sok rejtett dolog is ki tudna jönni, amikor nem 3 èvesen kezd el rohangálni az ember, amikor màr ovi és a munka körforgásából kell megoldani.



Egyébként vicces, hogy konduktor és konduktor mást mond…

( kifejezetten kiemelték, hogy tévhit, hogy csak mászni kell szabályosan vagy csak màszni kell.. csak annyi, hogy akkor sokkal nagyobb arànyban van mégis rendben minden,

Kisebb az ok az aggodalomra)

2022. júl. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!