Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a melegben használhatom...

Ebben a melegben használhatom a klímát napközben a gyerekek szobájában? Pl. ha alszanak. Úgy félek, hogy megfáznak. nyilván alacsonyra venném a hideg fújását.

Figyelt kérdés
2022. júl. 22. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jobb, ha előbb lehűtöd a szobát, amikor nincsenek bent. Így nem megy rájuk közvetlenül, de jól tudnak aludni a hűvös szobában.
2022. júl. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ésszel kell kasználni, és nem lesz baj.
2022. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Mi használtuk a gyerekszobai klímát az egyik nyaraláskor. (Itthon nincs a szobájukban klíma, az egyik apartmanban volt.) 24 fokra, alacsony fúvással állítottuk be. A lamellák pedig egészen lefelé balra álltak, ahonnan a legtávolabb voltak a kiságyak. Jókat aludtak, nem fáztak meg.
2022. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 40nm-es, másfél szobás lakásban lakunk, amit nem lehet szellőztetni (minden ablak ugyanazon az oldalon van) és ráadásul tetőtér is. A légkondi az egyetlen módja, hogy életben maradjunk, ilyen időben főleg. A nappaliban van, de ugye egy ekkora kis lakás minden pontjára elér (hálaistennek) a hűvöse.

A lányom két éves lesz most 28-án, szóval a nyár közepén született. Már újszülöttként is a légkondis lakásba hoztuk haza, és azóta is rengetegszer ült a nappaliban, miközben ment a légkondi. Esténként is, amikor nincs szél, hiába nyitom ki az ablakot, nem jön be a levegő, szóval bizony van rá példa, hogy megy éjjel a cucc. Sokkal jobban alszik olyankor ő is :D

Soha, még egyszer nem fázott meg a légkondi miatt. És nem is egy beteges típus, eddig jó, ha 2x volt tényleg beteg, egyébként meg max kicsit náthás lett télen, de ennyi.


Szerintem aki nem érzékeny a légkondira (mert tudom, felnőtteknél is van, akinek megfázik a dereka/füle/akármije tőle), az gyerekként sem lesz érzékeny rá. Egyébként meg én mindig úgy voltam vele, hogy inkább legyen egy kicsit taknyos a légkonditól, mint kapjon hőgutát.

2022. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én pontosan úgy csinálom ,ahogyan az első írta. ☺️

Én lehűtöm a szobát alvás előtt.

2022. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkorák . Tetőtérben van a babaszoba, nagyon meleg van. Napközben megy a klima , de akkor van rajza póló, gatya h a dereka ne legyen kint. De amikor alszik akkor kikapcsolom. Ha nem engeded h felmelegedjen a szoba napközben akkor éjszaka nem olyan vészesen meleg klima nélkül
2022. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Egy klíma hűti az egész lakásunkat. Mivel pont a nappali szőnyegre nyomja a hideget, ahol a gyerek általában játszik, akkor szoktam bekapcsolni, amikor a szobájában vagyunk, vagy a kanapén ülünk, alszik, stb. Lehűti kicsit a lakást, utána kikapcsolom.

Én érzékeny vagyok a klímára, taknyom-nyálam egybefolyik és megfájdul a fejem ha túl sokáig megy, ha rám fúj, akkor a nyakam is megfájdul. 5 perc alatt képes vagyok arcüreggyulladásos tüneteket produkálni. Az autóban is mindig szenvedek. Ezért úgy használjuk, ahogy nekem jó. Ha nekem nem lesz bajom, akkor tudom, hogy valószínű a kislányunknak sem lesz. :)

2022. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6os,nekunk egyedul a haloban nincs klima ahol a fiunk is alszik. Egész nap le van huzva a redony, hajnalban vannak tárva az ablakok, megy az oszlop ventillator és a parasito jéggel toltve, így van 29 fok szóval nem, nem hul le így sem estere, en rosszul voltam tegnap ejjel szabalyosan a melegtol, kell ejjelre is a ventillator parasito jeghuto kombo..
2022. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a klímától, okosan használd! El sem tudnám képzelni, hogy közel 30 fokban kelljen pukkadoznunk a lakásban a hőségtől. Mi klímázunk, kettő van, mindkettő megy, amikor napközben aktívak vagyunk, ébren vagyunk. Este nyilván ablakot nyitunk, huzatot is próbálunk csinálni, de amikor 30 fok közelében marad este is a hőmérséklet, akkor felesleges minden próbálkozás, olyankor este is megy a klíma, elalváskor pedig kikapcsolom.
2022. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor használom, ha nem vagyunk bent a nappaliban, mert akármit is csinálok, pont a kanapéra fújja a hideget. Lehűl nagyjából a lakás, utána jó bent lenni. A másik lakásban mobilklima volt, az ment akkor is ha bent voltunk. Figyelni kell hogy hová megy a levegő, és akkor nem gond ha használod.
2022. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!