Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, ha nyitott szájjal...

Gond, ha nyitott szájjal alszik születése óta?

Figyelt kérdés

Nem foglalkoztam vele eddig, még cukinak is találtam, de most olvastam, hogy a pici babák csak orron keresztül tudnak lélegezni, csak később tanulják meg a szájon át légzést.

De akkor az hogy lehet, hogy ő nulla napos kora óta, már a kórházban is nyitott szájjal aludt? És most direkt odatettem az ujjam a kis szája elé, tényleg ott veszi a levegőt, nem az orrán.

Ez tényleg gond lehet egyébként? Mert most, ahogy keresgéltem az interneten erről infókat (😅), mindenhol problémásnak írják a dolgot.

8 hetes egyébként, ha ez számít.


2022. júl. 22. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is sokszor alszik nyitott szájjal, sőt, rólam is van olyan fotó baba koromból. Ha nem veszi hangosan a levegőt, nem fullad én nem aggódnék, de a gyerekorvosnál vagy védőnőnél rákérdezhetsz.
2022. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp rákérdezek majd. Szerencsére semmi extra nincs pluszban, csak ennyi, hogy nyitva a szája minden alvásnál. 🙃
2022. júl. 22. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
A szoptatással nincs gond? Sajnos lehet, hogy a babád nem kap rendesen levegőt az orrán.
2022. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok sajnos, így nem tudom, hogy lenne-e vele gond. 🥺
2022. júl. 22. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Állítólag senkinek nem jó, ha nyitott szájjal alszik, orron át venni a levegőt egészségesebb, úgy nem is szárad ki a torka, jobban kiszűri a szennyeződést, és hallottam már olyan teóriáról, hogy akkor helyesebben rendeződnek az arccsontok az évek folyamán. :) de ki tudja, mi igaz ebből
2022. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!