Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában lett...

Mennyi idős korában lett először beteg a babátok (megfázás vagy valamit elkapott)? Hány hetesen, hónaposan? Nehezen lett rajta túl?

Figyelt kérdés
az enyém most 7 hetes, de rettegek hogy elkap valamit. Reggelente tüsszög, de nem náthás, illetve nagyon kevéske száraz váladék mindig van az orrában, de hát nekem is van, mégsem vagyok náthás. Meg köhög is néha reggel mikor ébred, de szerintem meg a nagy tekergőzésben leszippantja a nyálát, mert olyan "félrenyelős" köhögésnek tűnik, nem hurutosnak egyáltalán.
2010. szept. 22. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Velünk is ugyanez a helyzet,de mi 4hetesek vagyunk.Én is tartok a betegségektől,nálunk most majdnem mindenki beteg,de remélem,hogy nem kapja el a pici.Engem is érdekelnének a válaszok,kiváncsi vagyok.

Sok egészséget Nektek!

2010. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónaposan lett először beteg, fosós vírust kapott el valahonnan, magas lázzal. Ő 4 nap alatt lett rajta túl, nekem kb 2 hét kellett. Szörnyen aggódós paramami vagyok. A fiam 6 hetesen már taknyos volt, mert elkapta a nővérétől, ott pedig azért aggódtam ,hogy miért most, annyira picike még. Neki 3 nap kellett, nem volt láza sem, csak taknyos volt, jó kedélyű, evett rendesen. Nekem itt is több idő kellett, azon ostoroztam magam, hogy mit tehettem volna, hogy ne kapja el a betegséget. Most már tudom, hogy semmit, nem lehet betegség nélkül felnőni. Neked is azt ajánlom, hogy ne gondolkodj ezen, bevonzod a negatív gondolatokat és tényleg beteg lesz. A betegségről nagy általánosságban nem Te tehetsz, így megelőzni sem tudsz egy vírust mondjuk.
2010. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 hetes korában lett nagyon náthás, piros torok és köhögött is, a nagytesótól kapta el. Szegénynek még antibiotikumot is kellett szednie. 1 hét alatt túl voltunk rajta. Nagyon nehezen tudott így szopizni, minden evés előtt orrszívó-porszívóztunk.
2010. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szülatésekor már volt egy fertőzése, abból 1 hét alatt kikezelték kórházban. Hazajöhettünk majd másnap kijött rajta olyan nátha/megfázás, hogy ismét félő volt, h kórházba kerül kiszáradás miatt :(((((((((( nem indult túl jól a kiscsaládos életünk...
2010. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10,5 hónaposan volt először beteg, a három napos láz volt a ludas. Aztán most 11,5 hónaposan meg is fázott, meg össze is szedtünk egy hányós-hasmenős vírust (én rosszabbul voltam, mint ő).
2010. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7 hónaposan 3 napos láz, akkor jött az első foga, legyengült az immunrendszere. azóta is midnen fognál ált. elkap valami tüsszögős orfolyós nyavalyát. szerencsére még komoyl baja nem volt. pár nap alatt elmúlik mindig. szetm te se aggódd túl, ha egészséges a kisbabád, akkor nincs min aggódni, nátha ilyesmi meg mindig előfordul, felnőtteknék is, ezzel nincs mit tenni.
2010. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A nagyobb fiam 13 hónaposan volt lázas hasmenős vírusa. Gyorsan túl lett rajta.

A kicsi 7 hetesen elkapta az influenzát, na ettől már jobban tartottam. A láz miatt az orvos antibiotikumot írt fel, így szinte újszülöttként átesett egy kúrán.


Ne aggódj ennyire, mert az nem jó! Az természetes, hogy tüsszög reggel néhányat, mert az orrába kerülhet porszemcse, illetve az evés során anyatej/tápszer. Nem kell túlaggódni, megfelelően kell öltöztetni, akkor nem lesz baja!

2010. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A lányom is 8 hetesen lett taknyos köhögős piros torkú...Előbb az apja kapta el tőle,majd én is,és tőlem ő visszakapta :(Ő is kapott antibiotikumot,mert a mi dokink szabin volt,és ügyeletesnél voltunk!Azután 8 hósan kapta el a 3 napos lázat júli végén!
2010. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Fiam nyáron született a legnagyobb melegben, aztán nekirugaszkodtunk az influenzás ősznek, de először pont fél évesen, karácsonykor volt beteg, lázas, kicsit náthás, valószínűleg a foga miatt, akkor jöttek az elsők. Utána két havonta menetrendszerit minden foggal jött a nátha is, de aztán egy éves kora körül abbamaradt.

Amúgy én is nagyon féltem az őszi náthás időszaktól, de megúsztuk

2010. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. az apja egy hete betegedett meg, a közelébe sem engedtem, talán nem kapta el tőle, mert azt hiszem már előjött volna rajta. csak most jön a megfázós időszak, mindenki prüszköl és lassan jönnek a látogatók áááááááá
2010. szept. 22. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!