Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyitèmáròl mit gondoltok,...

Fütyitèmáròl mit gondoltok, èn gondolkodom rosszul?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel egyidősek a fiaink. Hát sajnos mèg jòcskán le van nekik tapadva a bőr, kisfiamnak egy kb nagyobb meggymag nagyságú a lyuk, onnantòl nem enged a bőr. Megvettük Dr. Hunor kisokosát, de ő folyton paráztat a bnőm, tisztára be van kattanva emiatt. A tesòja most rántatta fel a 2 èvese fütyijèt, mindig mellette kampányol, mert ha nem most, akkor ha kèsőbb gond lesz, lelki traumája lesz a gyereknek, mert emlèkezni fog ráy ìgy essenek túl rajta most ès legyen rendben, legyen lehúzhatò. Mindig ìrja,ez is, az is most esett át ezen. Egyik urològus sem gyerekekre szakosodott nem mellesleg a környèken, nagyvárosba kell menni 100-km re, de engem az sem èrdekel, de az 1,5 èvesemnek senki ne ráncigálja le erőszakkal, ezek hentesek, règi nèzeteket vallanak, amivel nem èrtek egyet.Pro-kontrázunk, ő beállna a sorba, hát tegye, de most komolyan ezèrt leszek rossz anya, mert èn nem èrtek ezzel egyet? Rokon anyuka volt az emlìtett megye szèkhelyen urològián ès megtiltották a lerántást, fütyitorna, amìg engedi ès 2 èv múlva kontroll. Az itteni kisvárosban a dokik meg mindegyik cibálná a gyerekek fütyijèt. Mièrt? Engem felbáborìt ez, komolyan. Èn vagyok rosszul bekötve? Kisherceg olajat használunk, egyèbkènt. Kinek mi a tapasztalata?
2022. júl. 27. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat sajnos nincs, de veled értek egyet, mert ha erőszakkal van húzkodva sérülhet és a hegesedés miatt később szűkület alakulhat ki. Egy exem így járt, amiatt merek "okoskodni" a témában . Utána jártunk a problémája miatt a dolgoknak elég alaposan.
2022. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a gyerekorvos rá van kattanva, én azt a részt nem értem, hogy ő mindig azt mondta, hogy nem szabad hozzányúlni, a következő mondata meg az, hogy húzni kell... 1,5 éves kora óta bsztat miatta, hogy nem haladunk... Már rendesen rettegek elvinni hozzá, mert mindig azt mondja, hogy majd ő megcsinálja...

Most február végén elvittük a Heim Pálba dr. Kiss Andráshoz, ő azt mondta, hogy ez így teljesen normális, nem kell vele semmit csinálni, esetleg kenhetem körömvirág krémmel. Arra a kérdésre, hogy mikorra kell ennek megoldódnia azt mondta, hogy jó lenne mire kezdi az iskolát, ha addig nem megy akkor majd elérzésteleníti és leválasztja valami eszközzel.

(februárban lett 6 éves, kb 5 éve csak az 1/3-áig lehet lehúzni a bőrt neki)


A gyerekorvos mindig azt mondja, hogy mindig egy pici részen húzzam tovább, mint ahogy engedi - hát miután megmutatta rajta a gyerek jópár napig ordított ha a fütyije közelébe mentem, úgy fájt neki...

2022. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Húgom fiának 5 évesen oldódott meg. Magától. Türelem.
2022. júl. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Én soha, senkinek nem adok tanácsot ismerősök közül, ördög 95 óta dolgozom urológián. Maradjunk annyiban, többszörösére nőtt az utóbbi 8-10 évben az ovisokon, kisiskolásokon végzett beavatkozások száma.
2022. júl. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyikőtökkel sem éttek egyet


Békén kell hagyni 4-5 éves korig.


3 èvig semmiféle kisokos nem kell.


1,5 évesemnek gyufaszál volt.

Most a fele feljön 2,5

Napi minimum 20 erekciója van, piszkálja, nincs pelus.

Megoldja magának..


Ha 1 év múlva gond van, akkor körülnezek, de valóban, felrántatni nem fogom.


Viszont van akinek ilyenkorra meg sem mozdul a lyuk mérete.. kifolyik épp a vizelet.. de épp csak


nem is a letapdás, az már kóros, egyértelműszűkület.

2022. júl. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Te is rosszul.

Mi a fenének 1,5 évessel már novákhunorozni?

Teljesen ráér, hozzá se kellene nyúlnod a tisztába rakáson kívül egészen addig amíg szép sugárban pisil, nem gyullad, nem fúvódik fel. Annyit még tehetsz, hogy nem használsz popsikenőcsöt, hogy véletlenül se kerülhessen előre is, mert az bizony okozhat kóros letapadást.

2022. júl. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Te is túltolod. Nem kell semmiféle olaj, meg torna.

A nagy "evidenszbéz" doki ebben a témában szembemegy az urulógusok és sebészek tanácsaival és tapasztalati tudásával.

Ha nincs vizelési panasz, egyáltalán nem kell baszkurálni 1,5 évesen, se később.

Ha lekerül a pelenka, a gyerek megoldja magának. Természetesen fog felválni szép fokozatosan magától.

3,5 éves fiam van. Azon túl, hogy legelőször 2 éves kora körül, majd 3 évesen megnéztük, "hogy hol tart", egy ujjal se nyúltunk hozzá. Nem huzigáltuk, nem tornáztattuk, mégis szép fokozatosan oldódik a letapadás ahogy kell és semmilyen problémát nem okoz. A tisztítás is megy húzkodás nélkül.

2022. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon tudják itt az emberek, de én 10 pasiból kettővel voltam, akiknek fitymafékje, letapadása volt, és nem, nem oldotta meg magának, csak utána már szégyellte elmondani a szüleinek/nem nézték meg. Óvatosan maszturbáltak, hogy ne fájjon nekik, az együttlét oldotta meg, az elsőnél ráadásul vérrel, ami engem is "sokkolt", mert korábban nem is hallottam ilyenről.


El kell intézni kisgyerekkorban, nem oldja meg magától mindig, és 5-6 évesnél már furcsa a gyereknek, ha nézegeted meddig jön fel a bőr rajta, és igen, dokival sem a legjobb felrántatni..


Szerintem 4 éves korban legkésőbb el kell menni megcsináltatni, az még olyan határeset, ha nem oldódott meg magától. Mindenképp érzéstelenítővel, nem kell neki a fájdalom még oda is.

2022. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta eddig mindenki, hagyjam békén a fütyköst. Most 14 hónapos.


Nem teljesen idevágó, de mindig meglepődök, hogy Novák Hunor ekkora név lett a gyermekgyógyászatban. Rokon dolgozott vele sokáig a fehérvári kórházban, borzalmas rossz szakembernek mondják. A selfbranding megy neki nagyon, meg ugye híres család sarja, de gyereket nem bíznék rá...

2022. júl. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Novák Hunortól falra mászok, ekkora baljàni bunkòt istenkènt imàd a fèl orszàg...

Az előbőrt nem kell ès nem szabad a szülőnek húzogatni. A letapadàs èlattani, a szűkületet nem előzi meg a hùzogatàs. Amikor màr a gyerek elèg nagy, hogy magànak hùzza, akkor kell minden nap fürdèsnèl tisztìtania.

Ha kiskamaszkorra nem jön teljesen hàtra, akkor kell urològussal konzultàlni.

2022. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!