Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változtathatnám meg a...

Hogyan változtathatnám meg a gondolataimat? Hogyan tudnám jobban viselni a sirasokat?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz anya vagyok. Egy jobb anyát érdemelhetne.

Nagyon sokat sír, már mindent kipróbáltam és semmi nem segít ilyenkor arra gondolok hogy nem bírom és itt hagynék mindenkit vagy oda adnám másnak aki jobban bánik vele.


2022. júl. 28. 18:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ui: Nagyon nyugodt természet voltam mindigis ! Ezért is vállaltunk gyereket, azt hittem ugyanilyen nyugodtan fogom majd kezelni de nagyon kiborít az örökös hosszan tartó sírás
2022. júl. 28. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Bírd ki, a babàval ez jár! Ő a mindenének tekint téged,szüksége van rád,majd ha nagyobb lesz nem fog ennyit sírni.Ez sok babával így van ,ha utanna nèztél volna(egyébként alap dolog ezt tudni) lett volna eszed ,akkor tudnád,hogy a babák ilyenek,mert még nem tudnak beszélni és nem tudják kifejezni az érzéseiket máshogy.Veled még nem történt semmi rossz az életbe,hogy annyit nem bírsz ki,hogy sír a gyerek???
2022. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba?
2022. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Én ezért nem vállalnék gyereket. Képtelen lennék elviselni, hogy sír, borzasztóan irritáló. Lehet agyonverném véletlen.
2022. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a “minden”?

Mindenre van megoldás, csak meg kell keresni, próbálj így hozzáállni. Biztos lehetsz benne, hogy _valamiért_ sír, nem hobbiból. Nyugtalan, éhes, álmos, fáj valamije - és TE vagy az egyetlen számára, aki tud segíteni. Te jelented neki a világot - ez elől nem hátrálhatsz meg!

Írd le, hogy miket próbáltál - hátha tudunk segíteni.

(Nekem is van 3 gyerkőc, és én sem voltam soha az a földanya típus - ha én meg tudtam csinálni és átvészelni a nehéz időszakokat, Neked is sikerülni fog!)

2: legyen baba nélküli időd. Ha fél óra, akkor annyi. Ha egy, akkor annyi. De _kell_.

2022. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős, mikor sír, mit próbáltál? Hátha tudunk segíteni :)

Egyébként meg kicsit két lépés hátra és nézd kívülről. Nem ég a ház, csak sír egy baba, mert még nem tud beszélni. Nem azért sír, hogy téged kritizáljon és nem azért sír, mert elrontottad, hanem azért, mert fáj a hasa vagy éhes vagy tele a pelenka vagy melege van vagy fázik vagy csak ölben akar lenni... Nem játszmázik, nem hibáztat, csak nem tudja elmondani, valószínűleg ha tudna beszélni se tudná megfogalmazni ő sem. És nem lesz baja se attól, hogy sír. Te is sírtál biztos és biztos nem is emlékszel rá. Legyél ott vele, próbálkozzál, nem kell pánikolni.

2022. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az anyák többsége érez ilyet még ha nem is mondják.
2022. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, annyira együtt érzek. Sokszor együtt zokogtam vele, mert nem tudtam kitalálni mi baja, mindent 20x végigpróbáltam amit csak lehetett, és még mindig keservesen sírt. Pocsék anyának éreztem magam és azt kívántam bárcsak jobb szülőkhöz született volna, folyton bocsánatot kértem tőle. Nekem nagy segítség volt a férjem, este odaadhattam neki, addig én szívtam egy kis friss levegőt, megnyugodtam, ő pedig friss elmével hamarabb meg tudta nyugtatni a babát. Idővel jobb lesz, csak tarts ki. Biztos jó anya vagy, majd te is meglátod, ha nyugodtabb idők jönnek.
2022. júl. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pont 3 napja kapta meg az oltását, de azóta mintha kicserélték volna, nem volt láza, evett is de be volt rekedve,teljesen más a hangja, én erre gondoltam hogy lehet megfázott vagy a füle fájt neki.


* fülét kitisztítottam

*pelenkacsere is volt

*kapott fájdalomcsillapító nurofent reggel

*sehol nem nyugodott meg, kézben is csak egy 5 percre

*nagyon hangosan őrjítően sírt mint akit bántanak, feje piros volt, kapálódzott kezével-lábával.

* néztem a hajszálakat is hogy nincs e sehol rá tekeredve.

*este adtam be neki hasfájásra cseppet

2022. júl. 29. 08:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Középfülgyulladás? Nurofen után jobb volt? Illetve nem írtad hogy mennyi idős, de lehet a rota oltást is kapta, amiatt fáj a hasa?

Eszik rendesen? Nem lehet hogy szomjas a melegben?


Sokszor voltak (néha még most is) nekem is rossz gondolataim. Ami segít: bízd rá másra, menj ki 10 percre levegőzni, és írj gyorsan egy listát, mi lehet a baj (szomjúság, éhség, böfi, pelus, fájdalom, egyedül van, betegség, foga jön, stb.) Ezt elő lehet kapni ha sír és leblokkolsz.

Füldugót se légy rest használni, kiszűri a zajegyrészét és nyugodtabban tudsz hozzáállni, hogy ellásd.


De őszintén a dokinak is megejtenék egy telefont, vagy az ügyeletnek, nem-e lehet valami fura mellékhatást bekapott szegény.

2022. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!