Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet lecserelni a...

Mikortol lehet lecserelni a hordozot rendes autos gyereulesre?

Figyelt kérdés

Kislanyom egy eves 9 kilo es 75 cm

A hordozo mar kicsinek bizonyul de nemtudom hogy gyerekulesbe lehet e mar tenni?


2022. aug. 5. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, súly szerint vannak az ülések, keress 9-18 kilós gyereknek való ülést.
2022. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
9-36 kgosat szeretnek venni ez lenne az amit kineztem [link]
2022. aug. 5. 08:12
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Jelzem min 2 éves koráig érdemes menetiránnyal háttal ültetni, mert egy esetleges balesetnél (amire a gyerekülés való lenne, hogy védje), a nyaka súlyosan sérülhet. Testvérem mentőzik, és sajnos volt olyan esetük ahol a 1,5 éves kislány a helyszínen meghalt mert eltört a nyaka. Akkor még nem volt gyerekem, de ez beégett. 2,5 éves és még mindig menetiránnyal háttal utazik.

Btw ez az ülés még biztonságosnak sem néz ki. Jobban járnál ezért a pénzért egy alig használt (lehet ilyet találni) BeSafe üléssel például.

Ám rzek mind javaslatok, nem az én gyerekem és nem az én pénztárcám.

2022. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi már féléves korában lecseréltük, mert kicsi volt a hordozó.
2022. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vennék olyan gyerekülést aminek nincs adac tesztje. Ez szerintem az, amin nem érdemes spórolni. Ezt most abszolút nem azért írtam, mert hülye lennél, csak tanács. Én 10 hónapos korában cseréltem le a hordózót olyanra ahol súly és cm határ is meg volt adva. Szóval nem az számít leginkább milyen idős, hanem hogy mekkora.
2022. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vegyél egy 0-18 kilós gyermeknek valót és cseréld le ha kinövi.

Ezt eladod, veszel egy másikat. Nem ajánlott ilyen nagy súlyintervallumra venni, mert egy 1 meg egy 4 éves egész más felépítésü, nem biztonsagos. Ez az ülés meg első ránézésre is ultragyagyinak tűnik.

2022. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Ilyet kerlek ne vegyel, nem biztonsagos, nem minositett.

Mindenkeppen minel hosszabb ideig menetiranynak hattal utazzon a babko (15 honapos koraig kotelezo is de erdemes 2-3-4 eves korig)

BeSafe, Britax romer, cybex, GB akar alig hasznaltan.

Es inkabb kisebb hatarertekig, tehat 9-18kg (kb4 eves korig) aztan utana lehet 18-25 kg vagy esetleg 18-36 kg.

2022. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ez a disney borzalom az, amire egy fillért nem szabad adni.

Az ülések többsége kilóra van megadva, de ezt kezdik felváltani a centiben megadott méretek, mert a gyártók rájöttek, hogy vannak 10 kilós 6 hónaposok is, akiknek nem felel meg egy olyan ülés, amit te is linkeltél.

Érdemes egy 0-18, vagy 0-25kg-s ülést venni, mert ezek biztosan dönthetők (alvásnál jól jön), menetiránynak háttal is be lehet tenni az autóba, ami az ő biztonságuk szempontjából nagyon fontos.

Tudom, drága a jó ülés, de a gyerekedet védi, és ez talán elég indok, hogy ne spórolj rajta. A mintája a legkevésbé fontos, hiszen úgyse látszik, ha a gyerek benne ül.

2022. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ilyet vettünk, megnéztünk sok ülést, ez volt az, ami alkalmas az autónkhoz, kényelmes a gyereknek, dönthető és árban is belefért a keretbe (mondjuk ebben a webshopban olcsóbb, mint amennyiért mi találtuk)

Az is nagyon fontos, hogy a gyereknek kényelmes legyen. Emiatt nem websopból rendeltem, hanem több boltot bejárva próbálgattuk az üléseket.

2022. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kor előtt ne utaztasd menetirány szerint. Ilyenbe meg soha.
2022. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!