Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyukák, hogy...

Első babás anyukák, hogy alakítottátok ki a napirendet? Segített valaki? Mennyi idő kellett, h megszokjátok mind a ketten?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
hááát ebben senki nem tud segíteni, a babádat figyeld, h mikor éhes és mikor álmos. kb ennyi a titok nyitja. kell hozzá kb 2 hónap. alszik, kaja, játék és megint alszik. kb ez lesz a rendszer. az időpontokat majd ő mutatja:)
2010. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt segítség, csak az első 2 hétbe. A napirendünk úgy 3 hónapos korára alakult ki és azóta is váltózik(kevesebbszer alszik, több az étkezés), ma már 1 éves és stabil napirendünk van.
2010. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Persze, de azért az étkezéseknek a megfelelő időben kellene lennie, nem? Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsi... baj, ha vmi kimarad az alvás miatt? Vagy fel kellene kelteni, h egyen?

2010. szept. 23. 12:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, nehéz ezt leírni. Én elsősorban figyeltem a gyereket, de aztán ráadásnak elolvastam minden "okos" könyvet (Suttogó, meg G.Ford), aztán átgondoltam, amiket ezek írtak és elkezdtem magunkra szabni.

Hozzáteszem ezekből sok dologgal nem értek egyet, de pl. Ford napirend leírása nagyon jó támpont volt, hogy kb. hogy is áll össze egy nap.

Elkeserítelek, bár nem szándékosan, napirendetek mindig volt és lesz, csak legfeljebb Te nem veszed észre :-)

Mire beálltok egy napirendre, mindig változik valami. Mondjuk elmarad egy alvás. De azért nagyjából lehet tartani a napirendet, ha következetes vagy.

Szerintem a trükk nagyon egyszerű. Nem az számít, hogy mindig, minden azonos időben történjen, hanem az, hogy azonos legyen a menetrend. Tehát ha 6kor keltek, vagy ha 8kor, akkor is először például mosdás, öltözés, aztán reggeli, játék, alvás, majd tízórai és így tovább. Az adja a babának a támpontot, ha tudja, mi következik. Az idő nem számít ennyire.

Azért pár fő támpont ebben is van.

Eleinte nálunk csak a fürdetés volt a támpont, azt mindig ugyanarra az időre igyekeztem tenni (+/- 30 perc). Aztán kipróbáltam, előtte jóllakott a gyerek, akkor volt türelme pancsolni.

Aztán az alvásidők is elég fixek lettek, érdekes módon akármikor kelt a gyerek, 6kor vagy 7kor, akkor is ugyanabban az időtájban aludt el. Kivéve ha mondjuk drasztikusan kevesebbet aludt.

A frontokra érzékeny a lányom, ilyenkor aluszékonyabb is.

A legjobb, amit tehetsz szerintem az az, hogy felteszel egy szemellenzőt meg egy füldugót és az összes tanácsot, olvasott anyagot mérlegelve megpróbálod saját kútfőből összerakni azt, ami nektek jó.

Egy dolog ne izgasson, ha kérdezik mikor értek oda valahova. Én a rokonoknak mindig mondtam, hogy mittudomén a délelőtti alvás után. És az mikor van? Jött a kérdés? Mondtam, hogy délelőtt, mert nem tudom fél vagy másfél órát alszik-e. Sosem keltettem, hagytam aludni, amennyi jólesett neki. Aki nem értette meg, hogy kisgyerek van, ahhoz nem mentünk.

Ja és még valami. A fentiektől függetlenül (meg az majdnem igény szerinti szoptatás mellett) kényelmesen eljutottunk mindenhova. Csak ütemezni kellett. Pl. tízórai után indultunk, mert akkor aludt, azt meg az autóban is tudott és mire megérkeztünk a célba, ő is felébredt. Vagy pl. a sétát midig alvásidőre tettem, remekül sétálgattam, amíg ő aludt.

Ennyit tudok mondani, remélem hasznodra válik. Boldog babázást!!!

2010. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jajj! Nagyon köszi, sokat segítettél!

:-)

megpróbálok "személyre szabott", rugalmas napirendet kialakítani.

2010. szept. 23. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
1.vagyok. igen, kb ahogy az utolsó leírta. mire kialakul, vmi úgyis változik:)))) nálunk is anno a fürdés volt ugyanakkor, aztán kaja és alvás. ezt megszokta. én sem azt néztem, h hűha fél 10, most 10óraizni kell, hanem tudtam, h kb 3 óránként éhezik meg (tápszeres volt babaként), tehát mikor kelt evett, aztán utána kb 3 órénként. de ha aludt épp, akkor hagytam. kelt, evett, játszott, kezdett nyűgösködni, mert fáradt volt, így ment tentizni. aztán látod majd, h egyre többet tud egyszerre ébren lenni, v egyre ritkábban kér enni, stb. jelezni fog, az 100%, ezt próbáld majd észrevenni, néha elég nehéz, volt, h kellett 3 nap, mire leesett, h épp mi változik nála. 28 hónapos a fiam, mostmár minden fix, és tudja pontosan, h mi után mi következik. nekik még ez a fontos, nem az, h hány óra van:) sok sikert:))
2010. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!