Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leválasztás úgy, hogy csak az...

Leválasztás úgy, hogy csak az esti és éjszakai szopi maradjon? Működhet?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos, fél éves korában sajnos vissza kell mennem dolgozni részmunkaidőben, így részlegesen leválasztanám. Az a terv, hogy ebben a hónapban minden héten kiváltanánk egy szopit tápszerrel. A délutáni helyett már a héten tápszert kapott, eddig jól megy a dolog. Jelenleg napi 5x eszik, és éjszaka egyszer, vagyis inkább hajnalban 4-5 körül. Szeretném megtartani az esti és a hajnali szopit továbbra is, amíg lehet. Ez így működhet? Vagy el fog apadni a tejem, ha csak napi kétszer szoptatok?
2022. aug. 12. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán, a mell/tejtermelés alkalmazkodik a változásokhoz elég jól. A lányom 1 éves korától dolgozom, 1-2 héttel a 2. szülinapja előtt választottam le teljesen a szopikról, az utolsó fél évben már csak reggel-este kapta, de előtte éjszaka is még bőven szopizott, napközben meg már értelemszerűen nem tudott. Semmi baj nem volt a tejtermeléssel, amíg teherbe nem estem ismét (bár így is a 22. hétig volt benne valami, amit le tudott szipkázni).
2022. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
simán működhet, ahogy az 1-es is írja, annyi tej termelődik, amennyire szükség van :)
2022. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. aug. 13. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!