Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig marad kék a babák szeme?

Meddig marad kék a babák szeme?

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos és nagyon világos kék, szürkéskék szeme van. Sötét kék szemmel született, majdnem fekete, és biztos voltam benne, hogy barna lesz, mert a férjemnek és nekem is barna szemünk van.

Most kezdek reménykedni, hogy esetleg kék marad neki mert olyan gyönyörü. Változhat még vagy már így marad?

Apukámnak, nagypapámnak és két nenámnak kék a szemük.



2022. aug. 14. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Kb három éves korban alakul ki a végleges szem, legalábbis nálunk így volt.

Ha a ti szemetek barna, nagyon valószínű, szinte biztos, hogy a gyerek szeme is barna lesz, a barna szemért felelős allél domináns, a kéket okozó pedig nem.

2022. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ferjem es az apukajanak a szeme szurkeskek, anyukaja szeme barna volt, anyukame zoldsegbafna, enyem szurkeszold. Mindket gyerekem sotetkek szemmel szuletett, mindkettonel szurkeskekre vilagosodott ki eleg hamar. A nagynal 1,5 evesen eloszor teljesen szurke lett, 2 eves korara zoldulni kezdett, 3 eves korara pedig aranybarna lett zoldes arnyalattak. Most 6 eves, es talan mar igy marad.


A kicsi 2,5 eves, neki nem valtozott, tovabbra is vilagos szurkeskek.

2022. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van remény, hogy kék marad, de valóban a sötét szemszín domináns a világossal szemben.

Barátnőméknél mindkettejüknek barna szeme van, valamelyik nagymamának volt kék. A kislányuk kék szemmel született, és az is maradt neki, ma már tini :)

3 éves korig alakul ki a szivárványhártya színe, addig még sokat változhat, de utána már valószínűleg nem fog.

2022. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

#1 de attól még kaphatja az anyától és az apától is a kék színért felelős allélt (ha van nekik), pont mivel a barna a domináns. Mondjuk barnát jelöljük "A"-val, kéket "a"-val.

Ha az apa és anya is "Aa" allélokkal rendelkezik (ez esetben a szem barna), akkor a gyereknek 3:1-hez, vagyis 25% az esélye, hogy kék szeme lesz (ha "aa" allélokat kapja). Bocsi a biosz óráért😂

Szóval van rá esély, de sokkal kisebb, mint hogy bebarnul. Például apukámnak barna, anyukámnak zöldes barna szeme van, mindkettő domináns a kékkel, mégus a húgomnak gyonyorű kék szeme van. Nekunk a többi 3 tesónak pedig barna :D

2022. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

4-es, igen, ezért írtam, hogy szinte biztos, és nem azt, hogy 100%. A biosz óra nem gáz, bár nem írtál számomra semmi újat, de a kötekedés meg a szőrszálhasogatás, hogy nem értelmezel egy mondatot, csak hogy okoskodhass, az gáz.

A továbbiakban ne offoljuk szét a kérdést. :)

2022. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is ìgy volt, folyamatosan vilàgosodott ki a lanyunk szeme, mindenki azt mondta, majd bebarnul. Lassan 3 eves kekes zold szeme van, nekunk pedig barna.

Oke, hogy barna szem a dominans, de ahogy irtak is, ha kek szemert felelos allelt kap maradhat kek.

2022. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ohmmm... nem kotekedni akartam, sajnalom ha annak vetted, csupan megirtam, h 25% az esely, h kek marad a szeme... ebben nem tudom, mi volt a kotekedes, valoszinu a kerdezo (mivel ezt kerdezte) nem tudta ennyire pontosan, szoval ja... sajnalom, h kotekedesnek van veve, csak mert meg is magyaraztam, h miert van igy...na mindegy bocsi, a kérdezőnek szántam segítségül inkabb :)
2022. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
1 ismerős roma párnak, mind ketten barna szeműek, mind 2 gyerekük kékszemű, felnőttek.
2022. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :) Akkor nem élem bele még magam mert 3 éves kor még odébb van, de azért reménykedek :)
2022. aug. 14. 15:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a te apádnak kék a szeme, akkor egy "kék allélod" és egy barna van. Ha a férjednek is egy kék és egy barna van, akkor 50%, ha ő dupla barna,akkor 25% eséllyel lesz kék a szeme a gyereketeknek.
2022. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!