Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fenistil csepp darázscsipesre?

Fenistil csepp darázscsipesre?

Figyelt kérdés

Sziasztok kisfiam 14 honapos megcsípte a darázs. Nos kivettem a fulankot,nem igazán dagad de adtam neki 7csepp fenistilt.

Soha nem kapott Fenistil cseppet sem pedig nem csípte eddig meg a darázs. Mire szamitsak? Apukaja,nagyapja allergias rá. Semmi másom nincs itthon. Mit tudjak tenni? Nem fullad stb de nagyon felek lesz baja :( :( ti mit csinalnatok? Orvost nem hívtam még mivel remélem nem lesz baja.. mennyi idő múlva fulladhat be? A fenistiltol sem lesz baja?


2022. aug. 20. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked mi bajod van?
2022. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aggódom. Ennyi a bajom.
2022. aug. 20. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A Fenistil csepp teljesen jó rá. Ha benne volt a fullánk, akkor méhecske volt, nem darázs, ezt jó lesz, ha a későbbiekben tudod. Ha eddig nem csípte még meg méh vagy darázs, akkor az első csípéskor még nem jelentkezik allergiás reakció, hiszen az immunrendszer még nem ismeri az allergént (a méh vagy darázs mérget). A második vagy többedik csípés esetén jelentkezHET allergiás reakció, de nem törvényszerű, öröklődni sem tud az allergia, hiába állítják egyes idősebb házi-/gyermekorvosok.

Ha allergiás reakció jelentkezne az általában csípéstől számított pár percen belül, de mindenképpen 1-2 órán belül jelentkezne. Ez testszerte kiütéseket, szédülést, a csípéstől távol jelentkező dagadást, hányingert, esetleg hasmenést, fulladást, nehézlégzést, torokban gombócérzést, súlyos esetben eszméletvesztést, vérnyomásesést jelent. Ilyenkor azonnal mentőt kell hívni, Fenistil cseppet ilyenkor is lehet adni, egy minimálisan tud csökkenteni a tüneteken, de a mentők által adott szerek a legfontosabbak. És még egy dolog, a kalcium nem jó ilyenkor, nem hatásos, csak egy hamis biztonságérzetet ad ilyenkor!

2022. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom neked kedves utolsó❤️
2022. aug. 20. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Első alkalommal ritkán reagálnak.


Fenistil csepp szuper, de írass majd fel Cetirizin-t, sokkal jobb.


Amúgy nekem is Fenistilem volt itthon, én allergiás még nem vagyok a méhre, de csúnyán reagálok, a Fenistil csepp nekem is segített( csak sokat kellett bevenni🤣🤣)



A csípés viszont méh volt, de a 4-es már írta.


Aéh dobja el a fullánkját.. körömmel kell elpöckölni, mert ha összecsíped, akkor a zsákocskában maradt mérget pluszban benyomod a sebbe.


Nekünk azt javasolták, hogy 2 napig mindenképpen légzésfigyelővel aludjon a gyerkőc, 1,5 évesen csípte meg.

Fenistilből ilyen esetben 1,5 -szeres adagot is lehet adni.

( sajnos más miatt viszont allergiás a lányom, mentő is vitte már el.. 4 éves)

2022. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Halistennek remelem h nem lesz baja,nem úgy tunik eddig. Már legzesfigyelonk nincs,mivel elmászik már mindenhova is,viszont bizok a joistenben :) cetirizint nem adtak ki a gyogyszertarban mert 2 eves kortól adható :)
2022. aug. 20. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!