Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a gyereke...

Hogyan szoktassam le a gyerekem a hajtepesrol?

Figyelt kérdés

Adott egy egy eves gyermek akinek a maniaja a hajtepes!

Aludni csak es kizarolag ugy alszik hogy kozben tepi a hajam de mar kb 0-24-ben ezt csinalja ha a karomban van is kozben a hajam a markaba es huzkodja

Nem is lenne vele bajom ha nem tepni erobol mar a fejem is belefajdul!

Ha nem engedem neki orjong, hisztizik... alvasnal ha nem adom oda kinlodik 2-3 orat is mire kepes elaludni!

Hogyan szoktassam le rola?

Tobben mondtak a parokat de en nem erzem azt megoldasnak mivel azzal nem a szokasrol szoktatom le... azt szeretnem ha vegleg elhagyna ezt!

Otletek? Valaki volt mar ilyen helyzetben?

Sogornom kisfia ugyan ezt csinalja kiskora ota mar 4 eves es mai napig hajjal alszik el. Na en ezt elakarom kerulni! Koszonom ha segitesz es adsz par otletet amivel talan letudnam szoktatni


2022. aug. 23. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Vágd rövidre a haját.
2022. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy a tiédet tépi... Akkor fogd össze a hajadat, hogy ne érje el. Tudom, iszonyatos nehéz lesz az első pár napban, de ki kell bírni sajnos, másként nem megy. Annak sincs sok értelme, ha átszoktatod egy plüss tépésére.
2022. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

De miert kellett ilyen ostobasagra raszoktatni ?? Mar a legelso probalkozasnal nem szabadott volna hagyni.

Elmesz onnan, ennyi, te vagy a felnott. Nem engeded, orjong hisztizik, es ? majd abbahagyja. Masnap mar eszebe sem jut.

2022. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem engeded, pár nap és abba hagyja, ez van, vagy kopasz leszel.

Mért baj ha sír, ha tizen évesen örjöng, mert neki fű kell(jobban tudnak mint az 1 évesek) elrohansz venni.

2022. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor csinálta a kisfiam,ha figyelmet akart.Hiába kötöttem össze kontyba,úgy is meg tudta húzni.Nálunk segített az idő,most 2 évesen már nem csinálja (valamennyivel előbb abbahagyta már).Meg ha csinálta,mindig letettem és arrébb mentem kicsit.Meg kell tanulnia,hogy ez fáj,ezt nem szabad.

Szerintem valami pótlékot kéne adni neki az alváshoz.Kicsit a ciciről leszoktatást tudom most példának említeni nálunk,a kisfiam másfél éves koráig cicin aludt el.Mikor leszoktattam,rászokott arra,hogy fogja a kezemet alvás előtt.Kb. 1 hét kellett a teljes átálláshoz nálunk,csak az első nap volt kicsit durvább.Csak ne add fel az elején.Néha muszáj nemet mondani,főleg ha fájdalmat is okoz neked a gyerek.Ettől nem lesz lelki sérült.

2022. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kothetem en akarhova 😅

Sosincs szinte kiengedve a hajam

2022. aug. 24. 06:54
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem engedném és ennyi. És ha úgy szeret elaludni, hogy közben hasba rúg téged néhányszor, azt is hagyni fogod? Kisgyerek, vannak dolgok, amiket nem szabad engedni a szüleinek, lesz még ezer ilyen.
2022. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hagyni. Ez olyan, mint a cumi. Azért is sír 2-3 napig, aztán szépen megszokja, hogy nincs. Nem azért mondom, de ahogy nő, csak egyre erősebb lesz, ergo egyre jobban fog fájni neked. Ha ezt szeretnéd, hajrá...ha nem, akkor meg marad az, hogy nem engeded neki.
2022. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!