Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki pici babával van otthon,...

Aki pici babával van otthon, és van nagyobb iskolás/óvodás, annál hogy alakulnak a reggelek?

Figyelt kérdés

Mikor keltitek a gyerekeket? Először a picit, vagy először a nagyot? Mennyi idő alatt készültök össze?

A baba nem nyűgösebb, ha fel van ébresztve?


2022. szept. 1. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
ugyan csak egy picivel vagyok itthon, de ez szerintem sokmindentől függ. mennyi idős a pici? ovi vagy suli? suliba időre kell odaérni, oviba nem annyira kötött a dolog. magától mikor ébredne? ha a nagy amúgy is ébredne fél órával később, és időben el tud készülni, nem ébreszteném. ha nem, és a nagynak kell idő még észhez tér, a pici meg még szopizik, akkor előbb a nagyot ébreszteném. ha a picinek jó az alvókája és még bőven van idő az ébredéséig, és nincs messze az ovi/suli, lehet megpróbálnám csak átrakni a babakocsiba vagy az autóba. de neki is hozzá kell majd szoknia mindenhez, elvégre ez lesz a napirendetek. ha sulis a nagyobb, érdemes lett volna csinálni pár probanapot a reggeli "őrületre", hogy lásd kell e korábban kelni, hogy praktikusabb.
2022. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Oviba is oda kell érni időre mert reggeliztetés van amit nem szabad megzavarni.
2022. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél a kicsi, öt a kicsit nagyobb.

A ruhákat este készítem ki, meg mára ugye minden más cuccot, amit vinni kellett az oviba.

Hétkor kelünk, mindenki. Kb. egyszerre ébrednek, korai kelő a kisebbem, de ha mégsem, hagyom aludni, amíg a testvére reggelizik. De igen, nyűgösebb, ha fel van ébresztve, ritkán ez is előfordul. Ilyenkor őt hordozni szoktam.

Legtöbbször meg, mikor egyszerre kelnek, egyszerre is esznek, egyszerre öltöznek, a kicsit ugye én öltöztetem.

Szóval ébresztő, reggeli, öltözés, és fél nyolc körül indulunk is. Nem sietünk, de nem is hagyom őket ilyenkor szórakozni, mert eljátszanák az összes időt.

2022. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Maguktól kelnek a gyerekeim, sose volt másként. Én vagyok, aki tovább aludna, így ez nem kérdés. Egyébként a nagyot ébresztettem volna előbb, mert neki több idő elkészülni, mint egy csecsemőt összekapni.

5 hónapos volt a kisebb, amikor ovit kezdett a nagy. Kicsi ébredt előbb, szopizott. Kelt a nagy, reggeli, öltözés, indulás.

Most már a nagy sulis, a kicsi ovis lesz, de ellenkező irányban van a két intézmény, így a férjem viszi az egyiket, én a másikat; hazafelé csere.

2022. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Én fél7-kor kelek. Megkávézok, kinyitom a gyerekek szobáinak az ajtaját, gyors elkészülök. Ha a nagyobb nem ébredt fel ez idő alatt, akkor 7:10-kor ébresztem. Miközben készülődik, általában felébred a kicsi is. Össze készítem őt is, addig a nagy eszik valamit ha éhes.

Kb 7:50 körül szoktunk indulni. 3 perc az ovi kocsival.

2022. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Kapkodva


Nálam a kicsi nem baba.. akkor könnyebb volna,


Èn 6-előtt kelek, ha edzek is, ha nem, akkor 6:40.

Megkávézom összekapom magam.

7-kor keltem a bandát.

Reggeli

Hajkészítés( fonás-copf épp amite idő van)

Fogmosás

Öltözés( levetkőzés után megint öltözés.. aztán elszaladgálás.. aztán.. stb )

7:50-re összekaptuk magunkat..

Rájövök kb itt, h gyüminap.. stb.


8:02 kocsiban vagyunk

8:10 a gyerek átöltözve besétál.



Jobb napokon 15 perccel hamarabb.


Szándékosan nem megyünk korábban, mert egy általános iskola mellett haladunk el..

7:40-7:50-ig borzalom..


Ha valami sietés van, akkor beviszem inkább 7:10-20-ra.


Szóval elég kaotikus a reggel.. sokszor az ébredés csúszik.. de ha hamarabb kelnek, abból csak vita van.

(1,5 év van köztük)

2022. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4,5 és 2,5 évesek. A nagy jár oviba, a kicsi még itthon. Nekem 6:00-kor ébresztő, nekik 6:30-kor de sokszor már fent van legalább az egyik ilyenkor. 6:50-ig van itthon a férjem, addig ébredezés, kb. félig átöltözés, én elkezdek náluk szellőztetni, beindítom a mosást, reggeli előkészítés. 6:50-7:30 között reggeli, frizura, mosdózás, nyűglődés, kicsinek még pelenkázás, stb. Olyan 7:40-re érünk le a ház elé, gyalog megyünk az oviba, kb. 8:00-ra érünk be.

Egy éve kezdtük az ovit, azóta ez a reggeli rutin az ovis napokon.

2022. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!