Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit csinál a babájával...

Ki mit csinál a babájával egész nap?

Figyelt kérdés
Kezdek kifogyni az ötletekből. Szinte egész nap fent van a 4 hós babám. Adnátok tippeket? Mondókázás,olvasás, zenekönyv,torna,önálló játék van.

2022. szept. 11. 14:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

4hónaposnak olvasás, zenekönyv...????


Nem túlzás ez?

2022. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Önálló játék??? 4 hónapos csecsemőnek? Egyébként pedig viszem magammal pl a konyhába a pihiszékben és beszélgetek hozzá. Csinálom a dolgom közben, mosogatók, mosok, főzök. Ő pedig figyelget,nem csüngök rajta egész nap.
2022. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Naponta 2x vittem sétálni és különben meg tettem a dolgom, ő meg nézte. Igen, volt hogy csörgőkkel, meg plüsskönyvekkel játszottunk, vagy csak bohóckodtam vele, de nem egész nap.
2022. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

volt A és B napunk.


A napon vittem programra, babaúszás, ringató, baba mama jóga, torna

B napon otthon voltunk, csináltam a dolgom, beszéltem hozzá, hagytam hogy annyit legyen nyugalomban, magában amennyit igényel. Esetleg átjöttek nagyszülők, barátok, vagy mi mentünk.


Ami fix volt az a napi egy hosszabb séta(1.5-2 óra)

2022. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Én nem mesélek, mondókázok még neki.


Rengeteget játszik egyedül, nem nagyon igényel engem. Sétálunk napi 2x.

2022. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekem szerencsére elvan magában, sokszor akkor méltatlankodik, ha kiveszem a hintájából, mert játszani akarok vele 😅 amikor vevő rá, olvasok neki egy rövid mesét, amúgy viszem egyik játszóhelyről a másikra, amikor épp elunja valamelyiket 🙃 plusz sétálunk, és vannak napok, amikor egész nap városban jövünk-megyünk. Ha olyanom van, elviszem hurciban túrázni, a friss levegő kiüti egy fél napra.
2022. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem csinálunk. Felkelünk, öltözünk, eszik, eszek én is, ő mellettem van a pihenőszékében addig. Beszélgetünk, aztán megcsinálok mindent amit kell, mindenhova viszem magammal, beszélek hozzá, ha megunja a játékát, adok neki másikat. Délután szoktam hagyni babatornázó alatt magában játszani egy 20 percet kb., amíg meg nem unja. Ha kezdi unni, akkor éneklek neki, mondókázunk, tornázunk mégegy fél órát kb. és akkor el is telt a nap. Ha hazaér az apja, onnantól kezdve ő szórakoztatja. (Persze a szoptatást, altatási próbálkozást, mini alvásokat most nem soroltam, de ugye az is csomó idő.) Este sétálunk egyet közösen és kész.

Ez a program annyiban változhat, hogy elmegyünk napközben valahova együtt. Boltba, védőnőhöz, oltásra, vagy ahova éppen kell.

2022. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen olvasok a babámnak. Rövid mesét vagy mondokázunk. Én is viszem magammal mindenhová és teszem is a dolgom közben. Szereti a pihenőszékét ő is. :) De ugye ezek mindösszesen is csak pár óra egy napra. Hát igen a napi sétára vissza kellene térnünk. Van,hogy elvan az én babám is ,nem csüngünk egymáson folyamatosan. Mégis aggódom,hogy unatkozik vagy nem csinálok valamit jól. :(
2022. szept. 11. 19:37
 9/25 A kérdező kommentje:

A zenekönyvet nagyon szereti.

Önálló játék alatt azt értem amikor elvan magában. Pl a pihenőszékben,játszószőnyegen...

2022. szept. 11. 19:39
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
De miért aggódsz? Nincs semmi baja, elvan, szépen fejlődik, növöget, akkor miért kell túlaggódni?
2022. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!