Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működnek a vírusok?

Hogy működnek a vírusok?

Figyelt kérdés
2 éves unokaöcsém beteg, hasmenése van már 1 hete. Ha pl. ma már jobban lenne, tehát már nem menne a hasa, csütörtökön fertőzhet még? A szerintem kezdetű válaszok most nem hasznosak számomra. Köszönöm és boldog ünnepeket!
2008. dec. 22. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Ez attól függ hogy miért ment a hasa? milyen vírusa van/volt?


A vírusos betegségek akkor fertőznek általában amikor a lázas állapot fennáll.

Ha nem lázas, nem megy a hasa, nem tüsszög, nem köhög...akkor nem fertőz.

2008. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lázas nem volt, csak rettentően megy (remélem már csak ment) a hasa. Édesanyja nem volt vele orvosnál, mert állítólag az iylen típusú megbetegedéseknél nincs hatásos gyógyszer, Normaflor-t szedet vele és persze rengeteget iszik. Nem szeretném ha kisfiam karácsonykor elkapná tőle.
2008. dec. 22. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez "szerintem" jellegű válasz-e, de talán segít: az én 2 éves unokahugimnak keddi napon még ment a hasa és a gyerekorvosunk nem javasolta, hogy 3 hós babámmal vasárnap odamenjünk. Az indok pedig az volt, hogy 2 évesen még nagyon sokat van a kezük a szájukban és "nyálaznak", ezért jobban fertőznek.
2008. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi 2. hasznos válasz, csak azt kellene tudnom, hogy ha kedden nem ment volna már, akkor vasárnap találkozhattak volna? 220 km-re élő édesapámhoz megyünk, 1 évben 1x gyűlik így össze a család..
2008. dec. 22. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom sajnos :(
2008. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!