Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 1 évesen egyáltalán...

Baj ha 1 évesen egyáltalán nem mutogat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, és semmire nem mutat rá. Ha szeretne valamit, akkor szóban próbálja mondani, tehát pl szól nekem, hogy anya, aztán mondjuk néz a pohár vízre és cuppog, hogy adjak neki inni. De már amit meg tud nevezni, azt mondja is, pl apát mond, ha be van zárva a dolgozó ajtó és be akar menni hozzá, vagy cica, kaja, ilyesmi egyszerű szavakat csak. Úgyhogy kifejezi magát, de a mutogató mozdulat teljesen hiányzik, nem csak ujjal, kézzel/karral se bök rá semmire. Szépen lapozza a könyveit, ügyesen használja a kezét, nem hiszem, hogy ne lenne rá képes. Mindenre mutogatok neki, hogy lássa mit szeretnék, ő maga oda is figyel a kezem irányába, de nem utánozza. Ez így mennyire baj? Védőnő azt mondta ez nem jó, de tanácsot nem adott, és nem tudom, hogy gyakorolhatnék még vele.
2022. szept. 29. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Van aki később kezd mutogatni. Az én lányom sem mutogatott, vissza is hívtak minket 15 hónapos státuszra, addigra már csinálta. Igazán másfél éves korára jött bele, amikor már könyvekben is mindenfélét mutatott.
2022. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem baj. A fiam is 14-15 hónaposan kezdett el mutogatni.
2022. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam sem mutogat, 16 hónapos. A tárgyak neveit sem tudja, pedig mondogatom neki.

Hiába mondom hol a kutyus? Pont nem érdekli 😅

Elvileg nem gond, későn érő típus. Védőnő azt mondta, hogy ha 1,5 éves koráig sem, akkor vigyem el a Korai Fejlesztőbe, nézzenek rá, de szerinte semmi nincs, egyszerűen csak nem érdekli.

Tapsolni is kb 3-4 napja kezdett. Ő ilyen.

Szerintem a te fiaddal sincs semmi, a fiúk később érnek :)

2022. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiad 1 évesen nagyon sok szót tud mondani, ne aggódj a mutogatás miatt :) ő a beszédre @fekudt” rá :) nekem is 1 évesen van , ô mutogat de még egy szót sem mondott :)
2022. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!