Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babám nem igazán...

1 éves babám nem igazán beszél, csak halandzsázik. tete, dede..Régebben mondta, hogy baba, most azt se mondja. Mozgásfejlődésben is mindenben utoljára csinál mindent, igaz 5 héttel előbb született. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy pont ennyit kell tudnia 1 évesen és nem kell Petőfit szavalnia.
2022. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki a többi versenyző? Kinek a gyerekei?
2022. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos tagja vagyok egy babás csoportnak és állandóan videókat osztanak...illetve a 8 éves lányom is ennyi idősen már mondta, hogy kakas, stb
2022. okt. 5. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot tanulj meg. Minden gyerek más. 5 héttel korábban született. Az én gyerekem meg hasadékos. 2 éves elmúlt, de kb csak én értem mit mond (sőt van hogy én sem, de szerintem nem baj, mert próbálkozik) Az utóbbi 3-4 hónapban sokat fejlődött. Őt is hasonlítgatják a fél évvel idősebb "egészséges" unokanővéréhez, de engem nem érdekel. Fejlődik, okos, ügyes.
2022. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az javasolnám, hogy gyorsan lépj ki minden babás csoportból, mert látod csak annyi értelme van, hogy megkérdőjelezed a saját gyereked képességeit, aki amúgy pont annyit tud amennyit kell neki.
2022. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És ilyen módon tervezed a további életeteket? Mindig másokhoz hasonlítani magadat, meg a gyereket főleg? Így nem lehet élni. Szörnyű, miben fog felnőni. Már most kellene felelnie, mi lesz később, amikor a hülye csoportokban írják, hogy Benike bizony kitűnő, hogy Marcika jogi egyetemre jár? Ezért van ennyi sérült gyerek, felnőttről nem is beszélve! Tudod mit gondolok? Szeresd! Ne a gyengeségeit lásd meg, hanem az erősségeit. Mindenki különböző. Ezek a csoportok, sőt az egész közösségi média csak árt majdhogynem mindenkire. Minden téren éket ver az egymással elléntétesen gondolkozó emberek között. Lépj ki belőle, miért mások mondják meg, hol kellene tartania? Nagyon szomorú az is, hogy senkivel nem tudod megbeszélni.
2022. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

5-ösnek és 6-osnak nagyon igaza van!


Ha kételyeid vannak, hogy nincs-e lemaradva a gyereked, a védőnőhöz fordulj. Még a rokonok tapasztalatai is félrevezetőek lehetnek, pláne, ha az a rokon versenynek tekinti az életet, ahol mindig az ő gyerekének kell nyernie.


Egyébként két gyerekkel vagyunk túl ezen az időszakon, és ámulva olvastam, hogy a nagyobbik gyereked 1 évesen kimondta azt, hogy "kakas". Mindkét gyerekünk nagyon-nagyon messze volt ettől. Kb. ott ahol a te kisebbik gyereked, vagy még ott sem. Aztán 3 éves koruk óta lyukat beszélnek a hasunkba. :-)

2022. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves a fiam, mondhatni semmit nem beszél. Max apa,sziszi(cici),meee(Max-a kutyánk), de ezt is ja meg a neee. De egy évesen maximum a mee volt a repertoár között. Nem sieti el az tény, de látom fejlődik, meg mindent megért. A minap kiöntötte véletlenül a poharából a vizet és futott a felmosófáért, hogy feltörölje. Én meg csak néztem. Meg felmosófával felkapcsolja a villanyt, felmászik a konyhaszékre, hogy a flakonomból öntsön magának vizet a poharába. Szóval nem aggódom a beszédén, ha így feltalálja magát. Nálatok sincs semmi gond. Ez szerintem teljesen normális szint.
2022. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Múlt héten töltötte a lányom az 1et. Ő sem mond semmi ilyet, hogs baba vagy satöbbi.

Fiam 2 évesen kondta ki az első szavát, 2.5 évesen összetett mondatokban beszélt.


Ezért felesleges csoportokba belépni.

2022. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!