Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általában mennyit játszik el...

Általában mennyit játszik el egyedül egy 5-6 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Az én babám max 15 percnél tovább nincs el egyedül. Mondjuk minden nyekkenésére már fel is van véve, sírni abszolút nem hagyom. Lehet, hogy én "rontottam" el? Vagy majd ahogy nő el lesz egyedül is picit többet? Nyilván nem órákra gondolok, csak ha egy 35-40percig el lenne már annak is örülnék, hogy tudjak mellette csinálni vmit.

2022. okt. 9. 09:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
En sosem kapkodtam fel nyekkenésre. Jó, sírni nem hagyom, de kicsit nygszög az még nem ok hogy rohanjak. Nekem 30-45perceket simán elvan/elvolt. Már 7hónapos
2022. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

enyém is csak 10-15 percet általában, de van, hogy semennyit. ha nem veszem fel, amint "nyekken", 1 perc alatt eszkalál és üvölt, úgyhogy én is rögtön veszem fel, amint panaszra áll a szája :)

Szerintem normális, hogy egy ennyi idős gyerek nincs sokáig el egyedül. Én berakom a csatos hordozójába és úgy takarítok meg ilyesmi.

2022. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hagytam sírni, de ő nagyon szeret ellenni magában, elmatat, most már ül, mászik, ezért sokszor ott vagyok inkább mellette, de alapvetően szerintem fél órát talán ellenne magában, abban az esetben, ha a szőnyegen játszhat a játékaival, ha kiviszem a konyhába, mert mondjuk főzök és beteszem az etetőszékbe addig, azt kevésbé bírja, akkor negyed óra kb.
2022. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%

Ez nem jatekra vonatkozik, de elmeselem, hatha megerted, mit rontasz el.

Az ocsem csecsemo koraban nem aludt egesz ejjel, de nappal igen. Ugye nyilvan mindenkineknjobb lett volna, ha kepes aludni, igy apa mondta anyanak, hogy nappal ne hagyja aludni. 3 napig nyavalygott, meg bogott, de atszokattak ot az inkabb ejszakai alvasra.

Tehat egy csecsemo nem porcelan. Nem hal bele, ha nem o iranyit. Ha jo anya volnal, nem kapkodnad fel a gyerekedet. Tudod, mi lesz a kovetkezmenye ennek? Mindenert hisztizni fog: az ovoda miatt, az iskola miatt, aztan nem lesz normalis parkapcsolata, mert a koldokzsinor 25 eves koraban sem lesz elvagva. Es igen, a felkapkodasokkal indul minden.

2022. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Elektromos hintában nekem van, hogy egy órát is elvan magában, játszószőnyegen max 10 perc de azzal már sokat mondok. Nekem az a hinta minden forintot megért.
2022. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%
4! Ilyet nem szabad itt írni, mert meg a végén mágjára vetnek.
2022. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
10 hónapos, van, hogy elmolyol a játékaival 20 percet. Ebben az életkorban ez teljesen jó.
2022. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
5 hónapos az enyém elvan egyedül kb 30-40 percet. Én sem veszem fel minden nyekkenésre, csak akkor, amikor sírni kezd és látom rajta, hogy probléma van. Sosem hagytam sírni a fiamat, de szerintem van egy határ, hogy mikor kell őt felvenni és mi az, amikor még lent hagyhatod őt.
2022. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Miért vetnék máglyára? Mert már a szülei is okosak voltak, és képtelenek voltak normálisan, fokozatosan éjszakai alvásra átszoktatni egy szegény kisbabát? Vagy hogy úgy osztja az észt 0 EQ-val, hogy még nem is látott gyereket? Ugyanmár 😂

Én sem hagytam sírni a gyereket, felvettem/felveszem, ha arra van igénye. Egyedül nyilván nem hagyom, de nyugodtan lehet mellette bármit csinálni, elfoglalja ő magát. Minél idősebb, annál ügyesebben. Ha megunja az elöl lévő játékait, akkor adok neki másikakat. Sőt, éjszaka is mindig felvettem mikor sírt, és láss csodát, mégis átalussza az éjszakát 8 hónapos korától kezdve. Nem a felkapkodással van a baj. Azt szokták inkább elrontani, hogy mindig szórakoztatni akarják a gyereket az elején, meg túlingerlő játékokkal halmozzák el, aztán meg csodálkoznak ha túlzottan ingerkereső lesz. Alapból is vannak ingerkeresőbb személyisegű babák, őket még könnyebb "elrontani" ezekkel. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha ennyi idősen csak 15-20 percig van el egy dologgal. Ne vicceljünk már. Sokan még felnőttként sem tudják normálisan elfoglalni magukat 5 percnél tovább. (A netflix, meg a telefonba bambulás nem számít értelmes elfoglaltságnak.)

2022. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Más a sírás, meg amikor csak nyöszörög, kiabál, kínlódik. Utóbbinál én még hagyom, csinálom a dolgom. Kb 10-ből 7x pár percen belül tényleg sírás lesz belőle, de előfordul, hogy hirtelen észrevesz valamit (szőnyeg rojtját :D) és az megint leköti pár percre. Az intervallum nálunk nagyon változó, ha evett, aludt, minden ok, akkor 30-40 perc, ha nyűgös, akkor 5 se.
2022. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!