Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hanna vagy Hedvig?

Hanna vagy Hedvig?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Hanna tucatnév (ha valaki megjegyzi akkor falra mászok) meg minden de kedvenc nevem és a Hedvig is ugyanennyire kedvenc lett de itt meg a Harry Potter van ami zavar (vannak ennél jobban gúnyolható nevek is) de ha elvonatkoztatok tőle nagyon egyedi meg szép név szerintem. Ha csak e kettő név közül lehetne választani, melyiket adnád lány gyermeknek? Melyik az amelyik jobban tetszik? Személy szerint Hedviget választanám, mert életemben eddig csak 1 Hedviget hallotam de úgy hozzám nőtt a név. Hannát meg nagyon szeretem, lehet 3.Hanna lenne egy oviban de valahogy nem izgat és nem hiszem, hogy ez hátrány lenne de még is nehéz dönteni, mert mindkettőt egyformán szeretem és nem szeretnék 2 nevet. Mindkettő illene egybéként a vezetéknévhez. :) Olyanok légyszi ne írjanak akik csak egyiket se választanám lenne a válasz, illetve csak negatív véleményt tudnak a nevekről írni, köszönöm.**

2022. okt. 13. 22:02
1 2 3
 1/26 Derjaderja ***** válasza:
94%

Nekem a Hedvig tetszik. Létezik Hédi formában is, mondjuk így csak második névnek adnám. A Harry Potter nyomós aggály, de lehet, hogy már rég nem lesz annyira ismert, mire ők iskolás gyerekek lesznek.

Szóval szerintem Hedvig.

2022. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Hát, van egy barátnőm, Hedvig, a lánya Hanna. Vajon ő mit mondana?
2022. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Hanna jobban bejön.
2022. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Hedvig személy szerint nem tetszik. Túl "kemény" hangzású számomra, és volt olyan Hedvig nevű ismerősöm aki azt mesélte, hogy egyesek arra is rácsodálkoztak az ő esetében, hogy ez női név. De a Hédi becenév tetszik (mondjunk önálló névként nem adnám, mert számomra nagyon-nagyon becenév jellege van). A Hanna szerintem jobb, de ott meg a népszerűsége tartana teljesen vissza.

Igazából egyedül az számít, hogy nektek mi tetszik. Ha mindkettő kb. ugyanannyira lenne szimpatikus, akkor jelen esetben a ritkább Hedvig nevet választanám.

2022. okt. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én Hanna vagyok és szeretem a nevem, szóval ezzel kicsit elfogult vagyok. A Hedvig is jó szerintem, egy lányt ismertem ezzel a névvel, őt Hédinek becézték, nekem igazából így jobban tetszik mint Hedvigként, bár annak is van egy hangulata. A Harry Potter asszociáció viszont szerintem semmiképp ne aggasszon, ennyi erővel egy csomó nevet le lehetne nullázni, csak mert egyes ismertebb karaktereket is úgy hívnak. Inkább az alapján dönts, melyiknek tetszik jobban a hangzása :)
2022. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig is a Hanna volt a kedvenc női nevem, már jóval azelőtt is, hogy divatba jött. Ennek ellenére mi pont azért nem adtuk a lányunknak, mert addigra már sok ismerős kislányát így hívták. De ha titeket ez nem zavar, vagy a közvetlen környezetetekben nincs sok Hanna, akkor én a helyetekben ezt választanám. :)
2022. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

Az én kislányom Anna.

Nagyon régi név és a 3. legnépszerűbb női név + a külföldi megfelelője is igen gyakori.

3 Anna is van a családunkban.

És? Pont nem érdekelt.


Hedviget én nem adnám mert nem egyértelmű h női név de mindegy mert úgyis becéznék, viszont a Hédi iszonyú hülyén hangzik.

2022. okt. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A Hedvig nekem is nagyon tetszik. A Harry Potter miért baj? Egy hóbaglyot hívnak így benne, nem egy negatív karaktert. Ez engem nem zavarna.

A Hanna is tetszik.


Ha választanom kéne, a Hedviget választanám.


Amúgy így hívták Nagy Lajos király egyik lányát is, aki késôbb Lengyelország királynôje lett. Mi is tanultuk történelemórán, ezért furcsa nekem, hogy valaki azt se tudja, nôi név-e.

Szerintem ha egy királyi családban megfelelô volt ez a név, nehogy már bárkinek aki viseli, szégyenkezni kelljen miatta.

2022. okt. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Hedvignek hívják a 8 éves lányomat és kifejezetten szereti, hogy HP baglyát is így hívják. Legalább 10 Hedvig baglyok ruhája van és soha, senki nem piszkálta ezért. Én mindenképp ezt a nevet választanám.
2022. okt. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Hanna jobb. Csajosabb, és az, hogy népszerű név, az a gyerekek között szerintem kevésbé hátrány, inkább a felnőttek forgatják csak a szemüket.

A Hedvig nekem kicsit kemény germán. Pedig szép asszociációk is köthetők hozzá pl. Szent Hedvig.

2022. okt. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!