Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet ösztönözni a...

Mivel lehet ösztönözni a babát hasaltatásnál?

Figyelt kérdés

3 hónapos piciről van szó, nagyon nem szereti a hasaltatást, és nem is nagyon próbálkozik. Gondolkozunk rajta hogy elmegyünk dévény tornára.

Nektek mi vált be, mi segített?


2022. okt. 15. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap egy nagyon picit hasra tettem. Persze, hogy nem szereti, nehéz neki. Majd szépen belejön.
2022. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, mert ugyanígy vagyunk.


Neked mennyit marad el hason?

Kinyomja magát? Emeli a fejét? Alkar támasz?

2022. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom sem igazán szerette. Mindig csak kis időre tettem le, aztán ha már jobban bírta, emeltem az időt. Játékokat, tettem le elé, főleg a zenélő, zörgő játékok érdekelték, meg a tükör. Abba szerette nézegetni magát.
2022. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém sem szerette. Én mindig annyi időre tettem hasra, amíg elviselte. Ez az elején nagyon kevés idő volt, de idővel rájött, hogy ez jó dolog is tud lenni.


Anyósom ott bömböltette, hogy szokja, meg, hogy "munka van" és a dolgot meg kell csinálni. Én ennek semmi értelmét nem láttam. Nem lett ügyesebb és inkább kellemetlenebb volt utána hasaltatni.


Nálam voltak játékok is közbe. Pl. Megfordítottam az ágyon és a fejünk egy szinten volt és ott mosolyogtam gögyögtem neki, így amíg kacarászott elfelhtette, hogy most ez neki rossz.

2022. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle kontrasztos meg színes könyveket tettem elé körbe, hogy legyen mit nézegetnie, az egész jól lekötötte. Meg kapott valakitől ajándékba egy olyan játszószőnyeget, amin volt egy ilyen kis állítható rész, amin volt tükör meg valami forgós-zörgős golyó meg ilyenek, és azokkal elszórakoztatta magát.

Eleinte olyan 2-3 perceket bírt csak hason lenni sírás nélkül, nem erőltettem a kérdést, a kezemben nagyon sokat volt és az is hasonló mozdulat, ha te ilyen ~120 fokos szögben hátradőlve vagy valahol és ő meg a te hasadon/mellkasodon hasal és beszélgettek meg énekelsz neki, akkor kb ugyanazt éred el, mintha a szőnyegen hasaltatnád, csak közben utálni se fogja. Nálunk ez volt a megoldás az első hetekben/hónapokban, miután kicsit jobban megerősödött, már a rendes szőnyeges hasalás is jobban ment és kevésbé ellenkezett érte.

2022. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem szerette, pocakpárnával még elvolt, de csak ímmel ámmal. Amióta magától hasra fordul pár napja (4.5 hós), na azóta teljesen jól elvan hason.
2022. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám sem szerette az elején. Nekünk a védőnő azt ajánlotta, hogy fektessük le úgy, hogy én leülök az ágy vagy kanapé elé és úgy fektetjük hasra a picit, hogy hasalva pont lásson engem. Ez végül bevált nálunk, előtte mindig nyűg votl az egész, utána ezzel a módszerrel elkezdte élvezni és egy hét múlva már azzal próbálkozott,hogy feltolja magát,hogy jobban lásson.
2022. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!