Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdenek el a gyereke...

Mikortól kezdenek el a gyerekek együtt játszani?

Figyelt kérdés

Amikor már nem egymás mellett hanem együtt játszanak?

Amikor kergetik egymást, ölelgetik egymást, megfogja az egyik a másik kezét, hogy együtt táncoljanak , ezek már közös játéknak nevezhetőek?


2022. okt. 24. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5-3 éves kor körül
2022. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez személyiségfüggő is, a lányom most 2 éves és már hónapok óta, ha nem is egész fél éve, de már régóta együtt játszik a hasonló korú gyerekekkel. Van egy unokanővére, pár hónappal idősebb nála, együtt nyaraltunk nyáron, folyamatosan egymás társaságát keresték és messze nem egymás mellett játszás volt az, amit produkáltak.

Amúgy szerintem a kergetőzés meg a versenyzés meg az ilyen dolgok, amikhez a másik fél is szükséges, már közös játéknak tekinthető. Amikor csak egymás mellett ülnek és egymásnak adogatják a kislapátot a homokozóban, az határeset, amikor meg kb ugyanaz történik, mintha egyedül lenne a gyerek, csak történetesen ott a másik, akkor az nyilván nem.

De közben meg sok gyerek van, aki ilyenkor még nem is vesz tudomást a többi gyerekről, vagy fél tőlük, esetleg távolságot tartva megfigyeli őket vagy valami. Az 1-3 éves kor közötti időszak még nagyon tág határok között mozog, tényleg minden gyerek más ilyenkor még, fejlettségben, szociális készségekben, vágyakban, mindenben.

2022. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itthon a gyerekeim hamar együtt játszottak( kicsi 1,5 éves korában már biztosan), a kicsi most 2,5; itthon együtt játszik.. oviban a teremben egyedül molyol, udvaron viszont fogócskáznak stb..
2022. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem személyiség és kedv függő.


Fiam 3.5 éves. A huga 1

Ha olyan kedvük van, akár 1 órát is eljatszanak együtt. Igen, a kicsi is. Várat építenek, könyvet nézegetnek, de a legmenőbb a traktor tologatás.


Viszont ha egyik ismerősékhez atmegyünk, ott 5 éves a gyerek, egyáltalan nem játszanak együtt. Vagy ha mégis abbol 5 perc alatt veszekedés van.

2022. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Pont akkor, mikor már jól belejöttek egymás gyepálásába, kb. 2-2,5 éves kortól.
2022. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Vedőnőnél volt kérdés, hogy mivel tölti, hogy viselkedik más gyerek társaságában a kisfiam aki most 14 hónapos, és teljesen hülyének nézett és "kioktatott "amikor elmondtam neki hogy a 19 hónapos szomszéd kislánnyal napi szinten így játszanak amit a kérdésben is leírtam.

Kezdtem azt hinni hogy tényleg velem van a baj és csak én hiszem azt,hogy ez közös játéknak számít, miközben nem

De köszönöm a válaszokat

Így azért megnyugodtam hogy lehet ezt korábban is kezdeni nem csak 3 évesen.

2022. okt. 24. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt, amit leírtál unokahugom is csinálja, másfél éves. Emiatt gondolom, hogy ez nem számít közös játéknak. Az én lányom 5 éves múlt, egyik unokatesoja 4 éves és van a pici, másfél éves és a két nagy tényleg játszik együtt, szerepjátékot főleg, a kicsi meg futkos, ölelgeti őket, de nyilván nem tud bekapcsolódni a játékba, túl kicsi hozzá.
2022. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Amit leirtal nem közös játék, csak kontaktus.

Az óvodában se nagyon játszanak még együtt kiscsoportban.

A közös játék az, hogy együtt építenek, osszefognak és úgy együtt valamit. Vagy szerepjatekoznak, eljazszanak egy vásárlást stb.

Az olelgetest, kergetozest egy mászó baba is csinálja, ez nagyon messze van a közös jatektol.

2022. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb 5-6 éves korban már együtt játszanak nem csak egymás mellett. Az utolsó mondja jól.
2022. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!