Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majonézt mikortól lehet adni...

Majonézt mikortól lehet adni a babának? Mustárt, ketchupot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
kb 2-3 évesen amikor már gyerek.
2010. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hónaposan adtam majonézt, nagyon szerette. Mustárt, ketchup-ot még nem adtam.
2010. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És hivatalosan? Mert sehol nem találok erről semmit.
2010. szept. 28. 11:28
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert elméletileg a majonéz összetevőit már 8-9 hónapos kor után lehet adni, vagy 1 évesen.
2010. szept. 28. 11:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Majonézt szerintem is úgy 1 éves kortól.

Mustárt, ketchup-ot én se nagyon adnék 2 éves kor alatt.

2010. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Nem ér még rá ilyen szarokat enni?....

Amúgy ha már nagyobb, két év körüli, úgyis kérni fogja, ha látja, hogy te eszed.

2010. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A normális kechup paradicsom és cukor, inkább csinálj otthon paradicsomszószt, azt már 5-6 hónaposan ehet. A mustár szerintem nem feltétlenül tartozhat a gyerkőc kedvencei közé, legalábbis én még nem hallottam arról, hogy kicsi ette volna. A majonéz valóban olyan összetevőket tartalmaz, amiket hivatalosan 1 éves kortól ehetne, de én ennek is a házi változatát javasolnám, ha már mindenképp adni akarnál neki. Egyébként meg aki azt mondja, hogy felesleges ilyen szarokat etetni a gyerekkel azoké a leg betegesebbek...
2010. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos és imádja a mustárt..... mondjuk havi kétszer ha kap és negyed teáskanálnyit...
2010. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kevéstől miért lenne baja. Az én fiam 1 éves és sokszor eszik ketchupot a virslije mellé. Imádja a felszeletelt paradicsomot is, meg a ketchupot is. Én adom, semmi baja természetesen. A majonéznek a házi változatát SOHA NEM adnám, mert az aztán veszélyes. Nyers tojás van benne, ami nagyon veszélyes, a konzerv változatban valszeg tojáspor és az tuti ellenőrzött. Inkább mű, mint betegséget okozó.
2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem 5 hónapos babának akarom adni egyébként. :) Sőt, inkább kíváncsiságból kérdeztem, ki mikor adott.
2010. okt. 2. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!