Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 13 hós kislányo...

Mit csináljak? 13 hós kislányom nem akarja meg enni a darabos (száraz) ételeket! Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Eszik kenyeret de csak ha a kezébe adom és abból sem sokat!Pogácsát is eszik de abból sem annyit amivel jól lehet lakni! Ha nagyobbat harap elkezd fulladozni! Még csak négy foga van kinn teljesen 5-6 már szépen látszik de még picik! Elég későn jöttek a fogai és nem akarja a nagyobb darabokat rágni! Babapiskótát is régóta kap, de az ugye elolvad a szájában!Egyszerűen nem tudok mit tenni! Szerencsére addig eljutottunk már hogy a rizst nem kell turmixolnom! Meg a tésztát is csak villával töröm össze! De ezeket is csak valamivel összekeverve eszi meg (zöldségpürét csinálok hozzá, meg husit)!

Amúgy az étvágyával nincs gond! Amit nem kell rágni abból rengeteget meg tud enni! :)

Múlt héten sikerült fél szelet kenyeret (héj nélkül) megetetnem vele hallal, de azóta nem hajlandó elfogadni!

Az én hibám, valamit rosszul csinálok, csináltam?Segítsetek légyszi!

Akinek volt ilyen gondja hogy vezette rá a babáját hogy megegye őket?

Bocs hogy ilyen hosszú voltam! A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 28. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csinálsz semmit rosszul. Vannak ilyen gyerekek, és vannak olyanok is, akik a pépeset nem hajlandók megenni. Próbálgasd időnként darabossal is,de ne erőltesd. Semmi baja sem lesz, ha még egy ideig a pépesek a kedvencei.
2010. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia, mivel még a fogai nem jöttek ki, ezért teljesen normális, hogy nem akar darabosat enni, nem tudja rendesen elrágni. majd ha több foga lesz, akkor rászokik a darabosra is.
2010. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 15 hós, 6 foga van, és ugyanez a helyzet, de én nem is erőltetem a darabosat, mert látom, hogy azt nem tudja (és így nem is akarja) megenni, hiába tépi a kenyeret, kiflit és eszi szépen. Egyszer majd változik ez is, addig meg összeturmixolom neki és ennyi. :) lényeg, hogy egyen, ha lesz több foga, szerintem ő maga kéri majd, hogy ne pépeset kapjon.
2010. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, ahogy az előző válaszoló írta. 15 hónapos szintén. Még a kenyeret sem eszi meg csak max 1-2 csipetet megrágcsál.

Nem csinálsz semmit rosszul. Majd ha darabosat akar enni akkor azt fog kérni, nem kell ráerőltetni semmit.

2010. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 15 hónapos 15 (!) foggal, és ugyanott tartunk , mint ti...

Ha nem lenne ez az oldal, azt hinném, hogy egyedül vagyunk ezzel a problémával, de így legalább tudom, hogy nem :)

Én már próbálkozni se nagyon merek, félek a fulladozástól :(

Apránként, nagyon lassan haladunk, kb. fél éve kezdtük a "munkát". :) De a válaszok alapján én bízok a RÁGÁSBAN :) Csak türelem és IDŐ kérdése..

2010. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem vagytok lemaradva. Nem is tudom mit vársz. Még sokáig csak olyat fog enni, ami "csúszik". Ne is akard, hogy a pogácsával, vagy kenyérrel lakjon jól. Pogácsa mellé pl ehet joghurtot és úgy már mindjárt jól is lakik. Azt, hogy 1 éves kor után már azt eheti, mint a felnőttek nem kell szó szerint érteni. Még az én 3 éves lányom sem eszi azt teljesen mint mi.

Persze próbálkozni lehet, de nem vagytok elkésve a "száraz kajákkal".

2010. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: nem vitázni akarok (tényleg)!, de azt mivel magyarázod, hogy sok baba néhány foggal- 1 évesen fagyitölcsért, nápolyit (!), ropit(!) rágcsál?

Előző válaszoló, -nem rágcsáló, csak majszoló..15 hónapos kisfiú anyukája.

2010. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat! Egyáltalán nem akarom ráerőltetni hogy azt egye amit mi! Most kezdem szoktatni még a fűszerekhez! Külön főzök neki! Sok mindent megeszik már!

Azért hittem azt hogy le vagyunk maradva, vagy hogy rosszul csinálok valamit, mert ismerősöm kisfia 10 hós kora óta darabos ételeket eszik, és csak 2 foga volt akkor! (nem ős az egyetlen)És mindenkitől csak azt hallom hogy mért nem adom neki azokat az ételeket amit a neki! Én meg nem győzőm magyarázni hogy még eszik olyat, sőt a nagyobb daraboktól fulladozik!Aztán csak látnotok kellene azokat a szemeket amivel rám néznek!

Tudom nem kell velük foglalkozni de idegesítenek!

Szóval még egyszer köszi a válaszokat!Örülök hogy van ez az oldal, így legalább tudom hogy nem mi vagyunk az egyetlenek!:)

2010. szept. 30. 21:34
 9/11 A kérdező kommentje:
*nem
2010. szept. 30. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

tegnapi 13:51-es vagyok.

Az engem is összezavart, hogy mások gyerekei mikor mit csinálnak. Bátyámék fia csak 1 hónappal idősebb, mint a miénk, de pl. mozgásfejlődésben vagy fél évvel előrébb jár, pedig később kezdett kúszni-mászni, de aztán így behozta magát, hogy már szalad, mászókázik, csúszdázik, a miénk pedig két hete kezdett el önállóan járni.

Szóval nagy különbségek vannak, van egy lista, amit megtanulnak, és különböző sorrendben pipálgatják ki, de végül meglesz mindenkinek minden. :)

Az étkezésnél engem is megtévesztett az 1 éves korától már ugyanazt eszi, mint mi, de aztán láttam, hogy ez sem általános igazság, max. fűszerezésben ugyanazt eszi, de amit nem lehet felhígítani turmixoláshoz eléggé (pl. krumplis tészta), azt nem fogja megenni, amit viszont fel lehet (pl. paprikás krumpli virslivel), azt megeszi, pedig az alapanyagokban, fűszerezésben nincs is különbség, csak az állagában.


Meg még arra gondolok, hogy esetleg megkülönböztetik aszerint is, hogy mivel eszik az ételt. Pl. az én fiam azt eszi meg szilárdan is, amit a kezébe foghat, kenyér, kifli, alma (nyersen, szeletelve, bizony), de mivel a főzeléket, főételt nem foghatja a kezébe, hanem kanállal kéne ennie, ezért abból meg csak olyat hajlandó elfogadni, amit egyből nyelhet. Gondolom én. :)


Mindenesetre hajrá! :)

2010. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!