Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp a tízórait és az...

Mindenképp a tízórait és az uzsonnát kell először kiváltani?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem, de még fogod tapasztalni, hogy ez a két időpont az, amikor az elején fogékonyabbak a babák az újdonságokra.
2022. nov. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a gyerekorvos az ebédet és a tízórait mondta elsőre.

Mondjuk nálunk tízórai nincs, mert reggel eszik olyan 8-fél 9-kor, utána meg ebédet. Ha adtam neki tízóraira gyümölcsöt, akkor nem ebédelt. Nálunk ezért lett az uzsonna a következő. Olyankor kap gyümölcsöt, általában tejpéppel.

2022. nov. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem KELL semmit. Én pl hosszan szoptattam (2 évig), ezért nem is váltottam ki étkezést.

Mennyi idegeskedést megspóroltam... :). Kialakult természetes módon magától, hogy mikor melyik szoptatást hagytuk el.

Legtovább a délutáni és az esti maradt meg,arra emlékszek.

2022. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Eleve nem kell kiváltani semmit. Terv szerint meg főleg nem. 1 éves korig kóstoltatás.

Persze ha maga hagyja el az anyatejes/tápszeres étkezéseket, az nem baj.

De alapvetően úgy kellene ennek mennie, hogy kínálod rendszeresen (nem csak egyszer, kétszer per nap, hanem mindig ha ti esztek), majd étkezés után ha kéri, adsz tejet/tápszert is és magától eljut oda, hogy egyre kevesebbszer kér pluszt.

2022. nov. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ahogy nektek bejön, úgy etetitek a gyereket.

Pl. azt szokták tanácsolni, hogy délelőtt kapjon először újdonságokat a kicsi, hogy estére kiderüljön, hogy érzékeny-e rá. Mi viszont délután adtunk neki először szilárd ételt, hogy ha nagyon összemaszatolja magát, akkor előrehozott esti fürdéssel megoldjuk.

Amire figyelni érdemes: ha tovább akarod szoptatni akkor szoptatás után kínáld. Ha el akarod hagyni a szoptatást vagy tápszert, akkor a szilárd ételt kínáld előbb. Ez sincs kőbe vésve, mert aki BLW-zik sokszor teljesen függetlenül kínálja az ételt.

Ideális esetben 1 éves korában a táplálék 2/3-a még anyatej vagy tápszer.

2022. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Mi az ebédet váltottuk ki először, majd a reggelit és a vacsit, utoljára az uzsonnát és a tízórait. Sose volt nagyevő a gyerek, azzal az 500 mili tápszerrel nem sokáig húzta volna.


Nem beszélve róla hogy a vastartalékok kiürülnek 6 hónapos korra.

Azt az étkezést váltsd ki amelyik tetszik.

2022. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

"Nem beszélve róla hogy a vastartalékok kiürülnek 6 hónapos korra."


A tápszerben van vas, nem ürül ki semmi.

De màr anyatejesnél is rég meghaladott dogma.

2022. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Igen, de nem itta már a tápszert, elutasította. Teljesen normálisan méghozzá.


Az anyatejben meg nincs állandó mennyiség, mivel ha neked nincs esetleg tartalék nem fog belevarázsolódni.

2022. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell. A kiváltással sem kell kapkodni, másfél éves korig teljesen rendben van, ha nem eszik mennyiséget. Minden baba más. Az egyik hamar átáll, a másik lassabban. A lényeg, hogy ne erőltess semmit, haladj a baba tempójában.
2022. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#2.válaszoló vagyok.

Így van, ahogy írták. Mindig a baba igényeit kell figyelembe venni. Tőlem azóta kérdezte a doki, hogy akkor ki van váltva az ebéd és a tízórai? Mondtam, hogy persze. Meg is nyugodott, nem piszkált.

Ehhez képest ebédre sem eszik teljes adagot, sőt, van, hogy csak pár kanállal, és utána kéri a tápszert.

2022. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!