Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van különbség az autista...

Van különbség az autista repkedés, és a keze lába jár baba között?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lett 12 hónapos, pár hónapos kora óta, ha izgatott lesz valami miatt, “bezsong” és kalimpàl keze lába egyszerre. Félek hogy nem e autisztikus tünet.
2022. nov. 9. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korán ezt nem lehet megmondani.

Miért aggódsz ezen, van családi vonalon ilyenre esély?

2022. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül jelent gondot.
2022. nov. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Igen... az életkor. Autista repkedés 4 évesen vs 12 hónapos izgatottan hadonászik. Szerinted mi a különbség? Hát a koruk.


Igyanaz a dolog btw csak az autistáknál MEGMARAD a repkedés. Ezért nem diagnosztizálunk babákat.

2022. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mikorra kellene ennek mérséklődnie egyébkènt? Jelenleg mászik és néha felàll, nem jár. Lehet onnantól?
2022. nov. 10. 07:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod a repkedés miatt. Ahol látszik már 1 évesen az autizmus, ott sohasem a "repkedés" az egyedüli dolog szvsz.

Az autizmus egyszerre több területen okoz eltérő viselkedést. Ha a gyerekednek semmilyen gesztusa nincs (se pápá, se tapsikolás), ha nem tud játszani babajátékokkal, nem eszik darabosat, nem képes kapaszkodva felállni, nem gagyog, nem eszik darabosat, nem hallgat a nevére - na ha ezek közül úgy 3-4 dolog megvan, na akkor lehet gyanakodni. Egyébként a repkedés izgatottan szerintem olyan 2 éves korig minden gyereknél előfordul.

2022. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5# valaszolo most nagyon megijesztettel :( Kislanyom 9honapos nem eszik darabosat nem hallgat a nevere meg nem tapsikol es nem gagyog 😭😭😭
2022. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, de hát a legtöbb dolgot még nem is kell neki kilenc hónaposan. Sok baba egy éves kor körül kezd darabosan enni, a mutogatást is az egy éve státusz kérdezi, de elvileg 18 hónapos korig ráér. A kisfiam is egy évesen kezdett el mutogatni. Egyébként a felsoroltak közül, a tapsikolás nekünk sincs meg, de mivel a többi OK, ezen nem aggódom. Jeleztem a gyerekorvosnak is, kb. nagyokat nézett hogy és akkor mi van?
2022. nov. 12. 20:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem repdesett és lábujjhegyen is járt a gyerekem, de nem tűnik más szempontból autistának egyáltalán. Egyáltalán nem magába fordult, játszótéren kifejezetten barátkozós, szemkontaktus van. Hát kedvesnek nem túl kedves velem sokszor, de lehet ez még belefér.
2022. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A lányom ezek közül mindent csinált. Mégis autista. Ezek, amiket felsoroltál,semmit se jelentenek.

Nagyon jó evő a mai napig pl. (már 6 éves). Nem repdesett, mutogatott is szépen.

2022. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Ezt az 5ösnek írtam. Csak ez lemaradt.
2022. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!