Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is szív a szomszédokkal?

Más is szív a szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Felettünk egy 1-1,5 éves gyerekes pár lakik. Hallom a sírást, az egésznapos hisztit, a dübörgő rohangálást. Ezek még nem is zavarnak, gyerek, hát istenem. Viszont mintha 10 percenként valamit leejtenének, bútort húzgálnának, üveget borítanának fel a járólapon, stb. Ami hirtelen, éles zaj. Én is összerezzenek néha, az 5,5 hónapos kislányomat pedig felébreszti.

Próbáltam finoman szólni nekik, de az volt a válasz arogánsan, hogy nem tudja a gyerekét odakötni egy székhez, igazán lehetnék toleránsabb, ha már nekem is van gyerekem. Próbálok, de amikor a nappali alvásaink 10 percesek, mert felriad minden ilyen zajra a babám, este meg áll a bál a túlfáradás miatt, akkor nagyon nehéz toleránsnak maradni...

Mielőtt jön a tipp, elköltözünk. Folyamatban van az adás-vétel, de 2 hónapot még szeretnénk valahogy nyugalomban létezni.

Mit lehet tenni ezzel? Hogyan altassam a babámat, hogy ne ébredjen meg ilyen zajokra? Nem igényli a síri csendet, de az éles hangokra felriad.


2022. nov. 10. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Én 14 hónaposom visít,de nem dobál folyton tárgyakat. Itt a szülő cseszte el, én letudom foglalni a kicsi,ő nem akar vele foglalkozni.
2022. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden helységben hallani? Ha esetleg van olyan, nem vagy kevésbé, ott lehetne altatni.
2022. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Tegyél vattát q baba fülébe,rá húzzál egy vékony sapkát. Nagyanyám ezt csinálta háború idején.
2022. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor mit szóljak én.


Két éve eladták a mellettünk lévő lakást. Azóta megy a "felújítás". Az eladó feéújította, az új vevő átalakította, azóta megint új vevő van, aki telejesen szétveretett mindent, megy az ütvefúró, flex, stb.


Még jó, hogy szombat, vasárnap csend van.

2022. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
hát egy egyéves azért nem annyira dübörögve rohangál...
2022. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szomszedokat nem lehet megvalogatni.

Mikor gyerek voltam, folyamatosan rendorsegi, birosagi ugyeink voltak a szomszeddal ( o komoly dolgokat, karokozast csinalt).


Most felnottkent, masik varosban, ugyanez van. A rendorseg havonta jon hozzam a szomszedok miatt.

Borzaszto, es senki nem tud mit csinalni, es itt nem ledobott targyakrol van szo hanem betores, es hasonlok. 😡

2022. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél be fehér zajt neki, lehet venni is ilyen kis gépet. Mást nagyon nem tudsz tenni. Őszintén én is sokszor gondolok szegény alattunk lakókra. Sokat vagyunk kint, szőnyeg van a legtöbb helyen, igyekszem csökkenteni a zajt, de a fejem tetejére nem tudok sajnos állni, ezt egy év múlva te is megtapasztalod.
2022. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolj be zenét. Akkor nem annyira feltűnőek a hirtelen zajok.
2022. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől azért a te babádnak sem kellene felriadnia. Mi panelban lakunk, valamelyik szomszéd tuti mindig felújít vagy szerel valamit. Más gyerekesek is laknak itt rajtunk kívül, akik már nagyok (nem 1.5 évesek, hanem tényleg nagyok, akik már igazi zajt tudnak csapni), plusz zenét is bömbölteti valaki mindig, péntek este gyakran van házibuli is pont felettünk. De soha nem ébredt fel még az én lányom egyikre sem. Eleve csak akkor altatom, ha tényleg álmos és akkor egyből elalszik és akár flexelhetnék is mellette.
2022. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, azt is megkaptam, hogy majd én is megtapasztalom. :D Szerencsére mi addigra családi házban fogunk élni, így senkit nem fog zavarni a székhúzgálás, üveggolyó dobálás, meg nemtudom. A bútortologatás szerintem csak odafigyelés kérdése lenne. Pl. filckorong a széklábakra. Mindenre, ami "karistolja" a járólapot, laminált lapot a tologatással. Ez már legalább egy zajforrás minusz.

Egyébként én valahogy úgy vagyok vele, hogy én próbálok megértő lenni, elfogadom az élettel járó zajokat (dübögés, sírás, stb. hiszen mi is leszünk ebben a cipőben), de ő is próbálhatna megértő lenni és legalább az ellen tenni, ami ellen tud. Ők egy fél éve költöztek ide. Előttük a nagyszülőkhöz jött a 2 és 4 éves unoka, ők ketten nem voltak ennyire zajosak, pedig egy darabig 6-an laktak a 2,5 szobás lakásban, utána is komplett szüneteket töltöttek itt a gyerekek.

Nem tudom, mindegy. Lehet csak az én idegeim vannak már ki. Sajnos az egész lakásban hallani, picike és az amerikai konyha a központi hely, onnan nyílik minden.

Az alapzajt megpróbálom, hátha tompítja az éleset, köszi a tippet!

2022. nov. 10. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!