Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már egy áttört fog lenne?

Ez már egy áttört fog lenne?

Figyelt kérdés

A babám három hónapos kora óta érzékelem, hogy mocorognak a fogcsírák. Most 6 hónapos. Kb. egy hete nagyon nehéz elaltatni, napközben szinte egyáltalán nem alszik, sokszor felriad keservesen sírva. Ezeb felül extra nyűgös néhány napja. Más tünet nem igazán van/volt, de mivel nem tudtunk másra gondolni, elalvás előtt mindig bekentem Dologéllel az ínyét és utána meg is nyugodott mindig.

Ma, ahogy kentem be az ínyét, éreztem, hogy valami "karistolja" az ujjam az egyik alső metszőfognál egy csíkban. Amennyire engedte megnézni, talán picit fehérlik, de semmi egyéb. Nincs és nem is volt duzzadt. Ez már egy áttört fog lenne?

Lehet, hogy vicces kérdés, de első baba, első fog, nem tudom pontosan mit is kell érezni. :)


2022. dec. 3. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, persze :) az én fiamnak nemrég jött ki az első foga. Neki se volt elszíneződve az ínye vagy beduzzadva. Este rágcsálta az apja ujját, ő szólt, hogy valami szúr a gyerek szájában :D

Előtte napokig szenvedtünk, nem evett, nem aludt, ő is sírva kelt álmából, nyűgös volt. Látszani neki még most kezd 3 hét elteltével, de érezni lehetett már egyértelműen.

2022. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy "ellenőrzöm", hogy fogok egykiskanalat és odakocogtatom

A hangján hallani, hogy fog vagy még nem.

2022. dec. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha éles, még az ínye alatt is lehet, nem feltétlen tört még át. De innen csak napok kérdése és kint lesz.

Nem kell megduzzadnia amúgy és lilulnia sem.

2022. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, azok alapján amiket olvastam én már mindenre fel voltam készülve (duzzadt így, nem alvás, nyáladzás, állandó nyűgösség). Arra nem, hogy egyszercsak szinte a semmiből megjelenik az első fogacska. :)
2022. dec. 4. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiamnak is igy volt,egyszer csak ott volt egy feher csik,ket nap mulva kint volt a fog

Egy honap alatt 3 foga jott ki.

Kijott neki alul az egyik kozepso,az mellett a masik,es az ami a szemfog mellett van.

Felul meg sehol semmi.

2022. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogj egy fém káveskanalat és óvatosan kocogtasd meg. Ha koccanik fog. De ha érzed az ujjaddal ,valószínű az lesz.
2022. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!