Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelusozók: hány...

Mosható pelusozók: hány darabot vegyek? Tényleg elég a 20, nem kevés? AIO pelekánk lesz!

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak éjszakára próbáltam mosható pelust a lányaimnak, amikor már nagyok voltak. Egy adagot bír, annál többet nem nagyon. Újszülöttnél akár minden etetésnél lehet kaki is, tehát az elején naponta 8-10 pelust számolhatsz simán. És nem száradnak valami könnyen. Radiátoron is volt fél nap simán, mire megszáradt.

Sztem kevés húsz.

2010. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

tényleg megéri a mosható pelus????

aúgy szerintem nagyon kevés a 20 db...ha ki kell mosni az egész pelust és nem szárad meg időben az ciki...

2010. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
[link] Hasznos lehet.
2010. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

50 db!

1 nap számoljunk 10- et az első 3 hónapban annyi fogy!

2-3 naponta mosod,2 nap míg szárad, így arra a 2 napra ott a 20 db ami előzőleg megszáradt!

2010. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én kiszámoltam, anyagilag egyáltalán nem éri meg, pláne ha a mosásra fordított idődet is beleveszed. Viszont sokaknál a környezettudatosság sokkal többet számít, mint pl. nálam.
2010. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, biztos hogy spórol rajta az ember, mert ugye egyszer kell megvenni, ill. Ahogy nő a gyerek, mert ami újjszülött korában jó rá, az 7-8 hónaposan kicsi, majd a következő garnitúra 1,5 évesen.

Nagy lakás, ház kell hozzá, mert mindig szárad a sok mosott pelenka, meg tárolni is kell a kakis pisiset, ha bekakil a gyerrk egyből ki kell mosni belőle a cuccost:)

+ még ott a gyerek ruháha ami szintén napi 2 garnitúra minimum, mert míg kicsi lebukja, utànna' meg leeszi, annak még egy ruhaszáríto mert azt is mosni kell!

Hát én inkább eldobható pelus párti vagyok, 32 ft 1 db no name pelenka, és nem kell a sz@rt mosnom naponta 8-10 szer a pelusból aminek nincs rózsa illata!

Meg a mosható pelenka sem kis beruházás, mert ha bem akarsz minden nap este mosni kevés a 20 db, mert elhasználsz 1 nap tizet, este moshatod, hogy megszáradjon holnaputánra! kb. 1,5 évi

eldobható pelenka ára a 40 db mosható pelenka ára, és még munka is van vele!

Hát nagyon környezetbarát lehetsz ha ebbe bele vágsz!

Vagy még nincs babád, és nem tudod mennyi időd lesz mellette pelenkát mosni:)

2010. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen használok mosható pelenkát, de vegyesen az eldobhatóval. Én nem AIO (ez all in one lenne, ugye?) pelenkát vettem, mert sokalltam a 4200 ft-ot darabjáért. Én olyat vettem, ahol van külön belső (1400 ft darabja) és külön külső (1800 ft darabja). Sőt, a teszveszen kifogtam pár vadiúj belsőt és külsőt 900 ft-ért.

Szerintem se elég 20 db, ha kizárólag azt szeretnéd használni, de az 50 azért sok, valahol a kettő között. Az első hetekben én se használtam, mert még nem is volt annyi darab, ahány egy napra kellett volna, eleinte napi 7-8 pelenka kellett. De azóta napi 2x-3x azt adom rá, és keveset költök eldobható pelenkára.

Azt cáfolnám, hogy lassan szárad (legalábbis az, amit én használok). Ha ki van centrifugázva, fél nap alatt megszárad, de ha kézzel mosom ki, akkor is egy nap. A külsőnek még annyi se kell.

Én nagyon örülök, hogy rátaláltam a mosható pelenkákra, mindenkinek ajánlom!

2010. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem vitatkozni akarok, de az hogy ez a megoldás "környezetbarát", hát nálam veri a biztosítékot. Mosószer!!, és tengernyi vízhasználat!!, sz@ros pelenkákra. Ilyenkor a környezetről beszélnek sokan..., és azok az emberek a nagyvilágban akiknek nem jut ivóvíz, azok hol vannak? Na itt a fene nagy környezettudatosság. Pocsékoljuk a vizet, nekünk úgyis van sok!! Bocsánat, de ez nem maradt meg bennem. Tudom nem ide tartozik de muszáj volt leírnom.
2010. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

21.56-os vagyok. Amit én vettem, az egy méret, újszülött kortól szobatisztaságig lehet használni, patentokkal és tépőzárakkal lehet állítani a méretet. Mármint a pelenkabelsőt. A pelenkakülső méretezve van, (S-M-L) de abból elég harmadannyi, mint a belsőből.

Én nem a környezet-tudatosság miatt vettem, (habár úgy élnék, ha telne rá) hanem mert összességében anyagilag megéri, kb. 20000 Ft-ot költöttem rá, és már rég behozta az árát.

Én nem mosok többet a pelenkák miatt, mert mire aktuális egy adag ruha kimosása, akkor még félig van a mosógép, és a pelenkák pont kitöltik. Annyi, hogy azzal tényleg megy el plusz víz, hogy átöblítem. Aztán meg beáztatom ecetes vízbe.

Nekem az a véleményem, hogy azért a mosható pelus még mindig környezetbarátabb, mint az eldobható, amiről hírhedt, hogy több évtized kell, míg lebomlik. De mint írtam, én elsősorban nem emiatt vettem.

2010. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

22:02-es ott a pont!én is így vagyok vele!szerintem sem kíméjük jobban a környezetet, hiszen egy csomó vizet használunk, ráadásul ha nem környezetbarát mosószerrel mosunk, akkor az pluszban rátesz!

Amúgy meg láttam ilyen moshatós pelust, hááát kíváncsi lennék hogy marad meg benne a gyerek a nyári kánikulában, hiszen olyan brutál vastag, meleg!

2010. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!